
Fotó: 123RF
Az ifjúság napja alkalmából szervez programsorozatot Hargita Megye Tanácsa a Hargita megyei ifjúsági szervezetekkel közösen május 4–15. között. Az idei Ifi Napok számos kulturális, zenei és hagyományőrző eseménnyel kíván szórakozási lehetőséget nyújtani a fiataloknak – ismertették keddi sajtótájékoztatójukon a szervezők.
2022. május 03., 17:412022. május 03., 17:41
2022. május 03., 17:532022. május 03., 17:53
Mint Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Zonda Erika, a megyei tanács programok és projektek vezérigazgatóságának vezetője, valamint több ifjúsági szervezet és kulturális intézmény képviselőinek jelenlétében elhangzott:
Az Ifi Napok programsorozat ismertetése mellett Borboly Csaba bejelentette: virtuális ifjúsági igazgatóságot hoznak létre, ahol az intézmény munkatársai és az önkéntes fiatalok a Hargita 101 program mentén látnak munkához.
– zárta a megyei tanácselnök. A programokról bővebben az esemény Facebook-eseményén lehet tájékozódni.
95 éves korában elhunyt Robert Duvall Oscar-, valamint többszörös Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai színész filmrendező, forgatókönyvíró és producer – közölte hétfőn a Variety a család közlésére hivatkozva.
Nem csökkentik tíz százalékkal a kórházakban, a mentőszolgálatnál és a sürgősségen dolgozók jövedelmét – közölte hétfőn Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a kormánykoalíció aznapi döntéseire utalva.
Elkészült annak a jogszabálynak a tervezete, amely biztosítja, hogy március 31. után ne emelkedjen a földgáz lakossági ára – nyilatkozta hétfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter a parlamentben.
A szenátus hétfőn elutasította azt a törvénytervezetet, amelyik szerint 2026-ban és 2027-ben a politikai pártok nem részesülnek költségvetési támogatásban.
A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.
A következő két hétben országszerte hőmérséklet-ingadozásra és szinte napi jelleggel csapadékra kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 16-március 1. közötti előrejelzéséből.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy nem ért egyet az orvosok, a tanárok, a csendőrök és a „milicisták” fizetésének csökkentésével.
Medvetámadás történt hétfőn délben Nyomáton, egy kilométerre a falutól. A juhait mentő gazdát leütötte a nagyvad, a kutyák kergették el a medvét.
Három Hargita megyei város polgármestere több mint 10 ezer aláírást adott át Bukarestben a miniszterelnök kancellárjának hétfőn, amelyben arra kérték, tegyék lehetővé az önkormányzatoknak, hogy még ebben az évben csökkenthessék az adókat.
Románia az elmúlt évtizedek legsúlyosabb oltási válságával küzd: a gyermekek körében jelentősen csökkent az átoltottság a fertőző betegségek elleni vakcinákkal – hívta fel a figyelmet a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete.
szóljon hozzá!