
Fotó: Enterprise Europe Network
A koronavírus okozta válság világszerte rányomta bélyegét a vállalkozásokra, eddig nem ismert helyzetekre kell megoldást találniuk. A KKV-kat támogató legnagyobb hálózatnak, az Enterprise Europe Networknak (EEN), nagyon rövid idő alatt sikerült alkalmazkodnia az új helyzethez, folyamatosan a vállalkozók mellett maradva.
2021. április 26., 11:192021. április 26., 11:19
2021. április 26., 11:202021. április 26., 11:20
A folytonos támogatás, a cégek közötti kapcsolatteremtés a legnehezebb időkben a hálózat erejét bizonyítja.
Bár az online kapcsolatteremtés már akkor is bevett szokás volt az EEN-nél amikor az események és személyes találkozások mindennaposak voltak, az új helyzet új megoldásokat követelt: a hálózat sikeres digitális platformokat hozott létre matchmaking céljából. Ilyen online kezdeményezés a több EEN szervezet által koordinált Eurostars rendezvénye is, amely 500 virtuális eseménynek biztosított teret 24 ország 262 résztvevőjével.
A tapasztalat azt mutatja, hogy az online felület a gyors kapcsolatteremtésre és együttműködésre ad lehetőséget nemzetközi szinten, az interkontinentális kapcsolatfelvétel különösképpen hatékonynak bizonyult az európai vállalkozók körében a direkt, személyes találkozásokhoz képest.
Az online kommunikációnak nagy szerepe volt különféle szolgáltatások esetében, mint a pályázati lehetőségek népszerűsítése, vagy olyan partnerségek, konzorciumok kialakítása, amelyek lehetővé teszik a térség vállalkozásainak, hogy európai vagy nemzetközi projektekben vegyenek részt.
A Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség a cégek rendelkezésére bocsájt egy 10 000 nemzetközi együttműködési lehetőséget tartalmazó adatbázist, amely ismerteti a pályázati lehetőségeket, valamint az európai helyreállítási és inovációs kezdeményezéseket, beleértve a járvány-okozta helyzet orvoslására kialakított megoldásokat is.
A Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség a 2020. március – 2021. márciusa közötti válságos időszakban 12 online matchmaking rendezvényt szervezett, amely több mint 60 találkozót eredményezett a régió cégei és potenciális nemzetközi partnerek között. Ezalatt az Ügynökség EEN irodájának köszönhetően 10 üzleti partnerséget és együttműködést sikerült létrehozni a Központi Régió és más európai cégek/szervezetek között a textil- és élelmiszeripar, valamint az orvosi eszközök terén.
A járvány ideje alatt folytatódtak a workshop-ok és a vállalkozói találkozók is, ahol a hangsúlyt a vállalkozások digitalizációjára fordítottuk, de felkészítőket tartottunk a pályázási készségek bővítése érdekében a termék- és szolgáltatásbővítés, valamint inovációs folyamatok terén.
Amennyiben érdekelt kapcsolatot teremteni más országokban működő szervezetekkel, vegye igénybe ingyenes szolgáltatásunkat, amely hozzájárul cége profiljának megfelelő együttműködési lehetőségek kialakításához.
A járvány folytatódik, ezért új eszközökkel kell támogatni a Régió gazdaságát!
Bővebb információkért forduljanak a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség Enterprise Europe Network Irodája közösségéhez: Gyulafehérvár, Consiliul Europei tér 32D. Tel.: 0358-401 276 465 vagy 466-os belső, e-mail: office@adrcentru.ro, www.een-transilvania.ro
(X – fizetett hirdetés)
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
Tusnádfürdő balneológiai hagyományai ma is élnek: a Hotel Tusnád kezelőbázisán a természetes gyógytényezők és a modern fizioterápia segítik a mozgásszervi és keringési betegségek kezelését – sok vendég már évtizedek óta visszajár a kúrákra.
Paul Thomas Anderson lett a legjobb rendező, és Egyik csata a másik után című filmje nyerte el a 98. Oscar-díjátadó gála fődíját is vasárnap este a Los Angeles-i Dolby Színházban.
Idén majdnem három hónapig tart az egységes mezőgazdasági támogatások kérelmezési időszaka. Hétfőtől 79 féle juttatásra nyújthatnak be támogatásigénylést a gazdák az APIA-hoz.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
szóljon hozzá!