
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Előbb 24 órára vették őrizetbe, majd miután újabb bűncselekményt követett el, előzetes letartóztatásba került egy 15 éves marosvásárhelyi fiú veszélyes tárgyak jogellenes birtoklása és használata miatt.
2024. október 24., 09:472024. október 24., 09:47
30 napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 15 éves marosvásárhelyi fiatalembert veszélyes tárgyak jogosulatlan birtoklása és használata miatt.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében kiemelik, hogy a fiatalt szeptember 10-én vették először őrizetbe 24 órára, miután bicskát és fémből készült boxgyűrűt találtak nála.
Október 19-én, szombaton ugyanezt a fiatalembert ismét őrizetbe vették, miután a megalapozott gyanú szerint mintegy 240 lej értékben lopott el termékeket egy kereskedelmi cég telephelyéről.
Szerdán a Marosvásárhelyi Fellebviteli Bíróság 30 napos előzetes letartóztatási parancsot adott ki a 15 éves fiú ellen veszélyes tárgyak jogellenes birtoklása és használata miatt.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
szóljon hozzá!