
Kolcza István, Tamás Sándor és Kulcsár-Terza József számoltak be az együttműködésről
Fotó: Tuchiluș Alex
Sepsiszentgyörgyön is bejelentették a Magyar Polgári Erő (MPE) és Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) RMDSZ-szel való együttműködését az idei választási évben. A hétfői sajtóeseményen a politikai szervezetek háromszéki képviselői leszögezték: a nemzeti ügyekben kétségtelenül szükséges az összefogás, a helyhatósági választásokon azonban marad a verseny.
2024. március 25., 16:552024. március 25., 16:55
2024. március 25., 18:312024. március 25., 18:31
„Két dolgot kell leküzdenünk: a román AUR-t és a magyar közönyt” – jelentette ki Tamás Sándor, a háromszéki RMDSZ és Kovászna megye önkormányzatának elnöke hétfői sajtótájékoztatón, amelyen
Az összefogás céljairól és jelentőségéről Kulcsár-Terza József megbízott elnök a Magyar Polgári Erő részéről, Kolcza István az Erdéyi Magyar Szövetség képviseletében, valamint Tamás Sándor, az RMDSZ oldaláról beszéltek.
Tamás Sándor: ahogy az AUR képzeli el a jövőnket, az a vesztünket jelenti
Fotó: Tuchiluș Alex
„Meg volt az ideje a küzdelemnek és most jött el az ideje az együttműködésnek. A magyar politikai szervezetek összefogása szükséges, de nem elégséges a választáson való sikerhez” – vélekedett Tamás Sándor, aki ismertette, hogy a felmérések szerint Romániában magas részvételre lehet számítani a választásokon, a románoknak legkevesebb a kétharmada el fog menni szavazni. Szerinte legalább ekkora arány szükséges a magyaroknál is. Kihangsúlyozta továbbá, hogy
A közös „vállalkozás” része a jelenleg is zajló, EP-választásra való aláírásgyűjtés is. Az RMDSZ háromszéki elnöke elmondta, hogy április 3-áig 30 500 aláírást kell összegyűjteniük Kovászna megyében, ebben a folyamatban, a mozgósításban a két politikai partner is közrejátszik, valamint a közös kampányanyagban is egyeztetnek.
Kulcsár-Terza József szerint az MPE maximálisan támogatni fogja az RMDSZ-t
Fotó: Tuchiluș Alex
Az MPE-t képviselve Kulcsár-Terza József elmondta, hogy félretették a nézeteltéréseket, a romániai magyar kisebbség nehéz helyzetére tekintve pedig
„Reálisan kell nézni az dolgokat. Mi örülni fogunk, ha legalább két képviselő ott lesz” – vélekedett a megbízott elnök, aki szerint az MPE-nek nem volt különösebb preferenciája arra vonatkozólag, hogy az EP-listán hányadik helyet foglaljon el a jelöltje, csupán az első 11-ben szerettek volna benne lenni, ebből végül az ötödiket sikerült megszerezni.
Kolcza István, az EMSZ háromszéki elnöke felidézte, hogy az RMDSZ-szel kötött országos egyezség alapján összehangolják a választási programokat, ugyanakkor kiemelte azt is, hogy
Kolcza kihangsúlyozta: az EMSZ a lehető legtöbbet megteszi az aláírásgyűjtés ügyében
Fotó: Tuchiluș Alex
„Az országos megegyezést megyei szinten is betartva a magyar közösségek érdekeit is képviseljük és ezért
– szögezte le Kolcza, hozzátéve, hogy a párt célja, hogy minél több háromszéki településen indítsanak polgármesterjelölteket és indítsanak tanácsosi listákat.
Tamás Sándor hozzáfűzte, hogy vannak Kovászna megyében olyan községek és városok, ahol az RMDSZ-nek biztosan nem lesz polgármester-ellenjelöltje, főként olyan településeken, ahol nagyobb a román közösség: például Zágonban, Kovásznán és Kökösön.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!