
Kolcza István, Tamás Sándor és Kulcsár-Terza József számoltak be az együttműködésről
Fotó: Tuchiluș Alex
Sepsiszentgyörgyön is bejelentették a Magyar Polgári Erő (MPE) és Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) RMDSZ-szel való együttműködését az idei választási évben. A hétfői sajtóeseményen a politikai szervezetek háromszéki képviselői leszögezték: a nemzeti ügyekben kétségtelenül szükséges az összefogás, a helyhatósági választásokon azonban marad a verseny.
2024. március 25., 16:552024. március 25., 16:55
2024. március 25., 18:312024. március 25., 18:31
„Két dolgot kell leküzdenünk: a román AUR-t és a magyar közönyt” – jelentette ki Tamás Sándor, a háromszéki RMDSZ és Kovászna megye önkormányzatának elnöke hétfői sajtótájékoztatón, amelyen
Az összefogás céljairól és jelentőségéről Kulcsár-Terza József megbízott elnök a Magyar Polgári Erő részéről, Kolcza István az Erdéyi Magyar Szövetség képviseletében, valamint Tamás Sándor, az RMDSZ oldaláról beszéltek.
Tamás Sándor: ahogy az AUR képzeli el a jövőnket, az a vesztünket jelenti
Fotó: Tuchiluș Alex
„Meg volt az ideje a küzdelemnek és most jött el az ideje az együttműködésnek. A magyar politikai szervezetek összefogása szükséges, de nem elégséges a választáson való sikerhez” – vélekedett Tamás Sándor, aki ismertette, hogy a felmérések szerint Romániában magas részvételre lehet számítani a választásokon, a románoknak legkevesebb a kétharmada el fog menni szavazni. Szerinte legalább ekkora arány szükséges a magyaroknál is. Kihangsúlyozta továbbá, hogy
A közös „vállalkozás” része a jelenleg is zajló, EP-választásra való aláírásgyűjtés is. Az RMDSZ háromszéki elnöke elmondta, hogy április 3-áig 30 500 aláírást kell összegyűjteniük Kovászna megyében, ebben a folyamatban, a mozgósításban a két politikai partner is közrejátszik, valamint a közös kampányanyagban is egyeztetnek.
Kulcsár-Terza József szerint az MPE maximálisan támogatni fogja az RMDSZ-t
Fotó: Tuchiluș Alex
Az MPE-t képviselve Kulcsár-Terza József elmondta, hogy félretették a nézeteltéréseket, a romániai magyar kisebbség nehéz helyzetére tekintve pedig
„Reálisan kell nézni az dolgokat. Mi örülni fogunk, ha legalább két képviselő ott lesz” – vélekedett a megbízott elnök, aki szerint az MPE-nek nem volt különösebb preferenciája arra vonatkozólag, hogy az EP-listán hányadik helyet foglaljon el a jelöltje, csupán az első 11-ben szerettek volna benne lenni, ebből végül az ötödiket sikerült megszerezni.
Kolcza István, az EMSZ háromszéki elnöke felidézte, hogy az RMDSZ-szel kötött országos egyezség alapján összehangolják a választási programokat, ugyanakkor kiemelte azt is, hogy
Kolcza kihangsúlyozta: az EMSZ a lehető legtöbbet megteszi az aláírásgyűjtés ügyében
Fotó: Tuchiluș Alex
„Az országos megegyezést megyei szinten is betartva a magyar közösségek érdekeit is képviseljük és ezért
– szögezte le Kolcza, hozzátéve, hogy a párt célja, hogy minél több háromszéki településen indítsanak polgármesterjelölteket és indítsanak tanácsosi listákat.
Tamás Sándor hozzáfűzte, hogy vannak Kovászna megyében olyan községek és városok, ahol az RMDSZ-nek biztosan nem lesz polgármester-ellenjelöltje, főként olyan településeken, ahol nagyobb a román közösség: például Zágonban, Kovásznán és Kökösön.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!