
Fotó: Balázs Katalin
Az Arhitektúra.6 Építészeti Biennálé 7. kiadása Székelyföld városaiban is bemutatja kiállítási anyagát – legelőször Sepsiszentgyörgyön – illetve a multidiszciplinaritás jegyében alkalmat kínál a szakemberek, helyi művészek együttműködésére. A rendezvénysorozat idén a Human ± Nature, azaz ember és természet tematikára fókuszál.
2024. szeptember 12., 20:132024. szeptember 12., 20:13
A szeptember 6-8-a között zajló brassói nyitórendezvény után szeptember 13-20-a között Sepsiszentgyörgyre érkezik az építészeti biennálé anyaga, majd
A biennálé kapcsán sok kapcsolódó rendezvényre várják az érdeklődőket.
Sepsiszentgyörgyön szeptember 17-én műhelyfoglalkozást szerveznek 7 évesnél idősebb gyermekeknek, majd ugyanaznap 17 óra 30 perctől
Végül is ez az egész rendezvénysorozat célja, hogy díjazhassák azokat a pályamunkákat, amelyeket a szakmai és szakmán kívüli, elismert személyiségekből álló zsűri választ ki.
A kiállítások szeptember 20.-ig maradnak Sepsiszentgyörgyön, majd Csíkszeredába viszik tovább őket.
Az építészeti biennálé minden rendezvénye ingyenesen látogatható.
A teljes program a www.arhitectura6.ro weboldalon található.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.
Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.
„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.
Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.
Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.
Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.
Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.
szóljon hozzá!