
Fotó: Albert Eszter
Gyergyószentmiklóson a római katolikus temetőben gyűltek össze a megemlékezők az aradi vértanúk emlékünnepén. A felszólalásokat követően a politikai pártok és szervezetek képviselői elhelyezték a kegyelet koszorúit.
2022. október 06., 22:002022. október 06., 22:00
2022. október 06., 22:022022. október 06., 22:02
A magyar nemzet gazdagságáról, kulturális értékeiről beszélt a jelenlevőkhöz Fórika Sebestyén, a Művelődési Központ vezetője. Mint kiemelte, fontos, hogy nemzetünk, maga előtt lássa ezt a nagyságot, önmagáénak érezze. Laczkó-Szentmiklósi Endre történész, áttekintést nyújtott a 1849. október 6-án történt eseményekről, szót ejtve a vértanúk életútjáról és hősiességéről.
Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere a következőképp fogalmazott: „Habár a forradalom és szabadságharc vérbe fojtásának gyásznapjaként emlékezünk október 6-ra, a szabadságharc nem volt hiábavaló küzdelem.
Az aradi vértanúkra való megemlékezés arra kötelez bennünket, hogy ne csak ünnepeljünk, hanem kövessük az aradi vértanúkat a saját magunk életében, legyen példa számunkra erkölcsi nagyságuk, hűségük a hazához”.
A gyergyószentmiklósi megemlékezés a történelmi egyházak képviselőinek imáival, koszorúzással ért véget.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
szóljon hozzá!