
Fotó: Albert Eszter
Gyergyószentmiklóson a római katolikus temetőben gyűltek össze a megemlékezők az aradi vértanúk emlékünnepén. A felszólalásokat követően a politikai pártok és szervezetek képviselői elhelyezték a kegyelet koszorúit.
2022. október 06., 22:002022. október 06., 22:00
2022. október 06., 22:022022. október 06., 22:02
A magyar nemzet gazdagságáról, kulturális értékeiről beszélt a jelenlevőkhöz Fórika Sebestyén, a Művelődési Központ vezetője. Mint kiemelte, fontos, hogy nemzetünk, maga előtt lássa ezt a nagyságot, önmagáénak érezze. Laczkó-Szentmiklósi Endre történész, áttekintést nyújtott a 1849. október 6-án történt eseményekről, szót ejtve a vértanúk életútjáról és hősiességéről.
Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere a következőképp fogalmazott: „Habár a forradalom és szabadságharc vérbe fojtásának gyásznapjaként emlékezünk október 6-ra, a szabadságharc nem volt hiábavaló küzdelem.
Az aradi vértanúkra való megemlékezés arra kötelez bennünket, hogy ne csak ünnepeljünk, hanem kövessük az aradi vértanúkat a saját magunk életében, legyen példa számunkra erkölcsi nagyságuk, hűségük a hazához”.
A gyergyószentmiklósi megemlékezés a történelmi egyházak képviselőinek imáival, koszorúzással ért véget.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!