
Képünk illusztráció
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Minden évben kijár a köszönet, az ünneplés azoknak, akik mások jóllétét szolgálják; a Diakónia Keresztyén Alapítvány sem feledkezik meg azokról a munkatársairól, akik az idősgondozó-szolgálat keretében példaértékűen végzik munkájukat. Az ápolók világnapját az alapítvány május 10-én egy szakmai konferenciát is magában foglaló rendezvénnyel ünnepli meg a sepsiszentgyörgyi Szilvássy Carola Szeretetotthonban, ahol a kommunikáció lesz a fő téma.
2024. május 09., 12:362024. május 09., 12:36
Május 12-ét 1974-ben nyilvánította az ápolók nemzetközi napjává a Nemzetközi Ápolónő-szövetség, egyúttal Florence Nightingale-re is emlékezve, aki e napon született, és aki jelentős hatást gyakorolt az egészségügyi ellátásra, betegápolásra.
A Diakónia Keresztyén Alapítvány jelenleg huszonkét Kovászna megyei és két Brassó megyei helyi önkormányzat területén működteti az idősgondozó-szolgálatot 45 alkalmazottal. A pénteki eseményen nemcsak az ápolók, hanem más segítő szakemberek – pszichológusok, szociális munkások, közösségi animátorok – is részt vesznek, akik a nyugdíjasklub fenntartásában, az Alzheimer-café szervezésében, a gyászcsoportban működnek közre, az idősek lelki jóllétét szolgálva – hiszen az szervesen összefügg a testi egészséggel is.
A szakmai konferenciára – amelyen Roth Levente református lelkész és mentálhigiénés szakember tart előadást az erőszakmentes kommunikációról – a szervezők számos intézménytől és szervezettől várnak vendégeket, többek között a kézdivásárhelyi és hídvégi öregotthonokból, a Máltai Szeretetszolgálattól, a Kovászna megyei Vöröskereszttől, a közegészségügyi igazgatóságtól.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
szóljon hozzá!