
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Elmarasztalta az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) Vajna László sepsiszentgyörgyi városi tanácsost, és a prefektúra által erre szólította fel az önkormányzati képviselőket is. A testület azonban ártatlannak találta Vajnát, ezért nem is léptetett életbe semmilyen szankciót. Erről a legutóbbi tanácsülésen született döntés.
2024. április 26., 16:092024. április 26., 16:09
2024. április 26., 16:102024. április 26., 16:10
Vajna ellen az a vád, hogy helyi tanácsosként 2019-ben megszavazta a sepsiszentgyörgyi Multitrans közszállítási vállalat költségvetését, annak vezetőtanácsában pedig akkoriban felesége képviselte az önkormányzatot. Mivel érdekellentét esete állt fent,
Az ügy bíróságra került, Vajna megfellebbezte az elsőfokú döntést, de másodfokon a Legfelső Bíróság jóváhagyta az alapfokú ítéletet.
Az ügynökség a prefektúra közvetítésével felszólította az önkormányzatot, hogy szankcionálja a helyi tanácsost hathónapi javadalmazása 10 százalékának megvonásával, ám a testület jogi bizottsága hosszas mérlegelés után sem látott erre okot – mondta az ülést vezető Zsigmond József, RMDSZ-es képviselő. Így tehát
Antal Árpád polgármester kifejtette, hogy a cég (a Multitrans), amelyiknél Vajna felesége alkalmazott, az önkormányzat tulajdonában van és sem a tanácsosnak, sem feleségének nem származott haszna a szavazás nyomán.
– magyarázta a polgármester.
„Ha valamelyikük saját cégével kötöttünk volna szerződést, és ezt szavazta volna meg Vajna, érthető lett volna az ANI ítélete, de saját alárendeltségünkbe tartozó cégünk költségvetését nyilvánvaló módon elfogadhatjuk” – summázott az elöljáró.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!