
Bíborka (rózsaszínben) szeret a gyermekekkel foglalkozni
Fotó: Özlem Üner
Az év önkéntese címet 2024-re a zabolai Gál Bíborka érdemelte ki a Zöld Nap Egyesületnél. Összesen 387 órát tevékenykedett tavaly az egyesületnél, ahol jól fejleszthető az angol tudás, mivel számos országból érkező fiatallal vannak kapcsolatban.
2025. január 25., 19:592025. január 25., 19:59
– Miért jó önkéntesnek lenni?
− Ez a fajta munka szerintem nagyon jó tevékenység lehet bárki számára, hiszen rengeteg olyan tapasztalatot lehet szerezni, amelyet aztán az élet bármely szakaszában kamatoztatni lehet.
Ezáltal a mindennapi használatba beépül, ennél jobban pedig nem lehet nyelvet tanulni szerintem. Továbbá lehetőséget nyújt az önkénteskedés az önállósodásra, és arra, hogy felelősségtudatosabbak lehessünk.
Fotó: Nermin Suleymanova
− Mikor kezdtél a Zöld Nap Egyesületnél önkénteskedni?
− Most már lassan két éve tevékenykedek a szervezetnél. Főként azért csatlakoztam hozzájuk, mert az egyesület nagyon sok lehetőséget nyújt az angol nyelv elsajátítására, valamint az ifjúsági cserékre, más országokba való utazásokra.
− Melyek a kedvenc zöld napos programjaid?
− Az egyesületnek számtalan olyan programja van, ami a szívemhez közel áll. Számomra azonban a biciklis túrák, valamint a bel- és külföldi ifjúsági cserék tetszenek a legjobban. Utóbbiaknak köszönhetően elutazhatunk más országokba, megismerhetünk más nemzeteket, azok kultúráit. De nagyon szeretem azokat az eseményeket is, ahol gyermekekkel foglalkozhatok.
Ráduly Attila, az egyesület elnoke adta át az oklevelet
Fotó: Merve Sultan Vural
– Mesélj magadról egy keveset, mivel foglalkozol a mindennapokban?
− A kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző kilencedik osztályos tanulója vagyok, tizenhat éves. Még nem gondolkodtam azon, hogy pontosan mit szeretnék tanulni a gimnázium befejezése után, de szeretnék a pedagógia terén maradni.
Úgy érzem, rengeteg hobbim van, de legjobban talán festeni szeretek. Emellett a rajzolással, horgolással, zongorázással, olvasással is szívesen töltöm a szabadidőmet.
Két év alatt elérte a tízezer támogató szavazatot a Lego Ideas-programban a mintegy ezer legókockából készült székelykapu. A LEGO cég 2026 januárjában értékeli ki a munkát, ha elfogadják, hivatalos legószetté válhat a székelykapu.
Jövő héten tárgyalja első olvasatban a kormány a közigazgatási reformról szóló törvénytervezetet – jelentette be Kelemen Hunor Sepsiszentgyörgyön. A javaslat 10 százalékos létszámcsökkentést és bérkeret-megvágást irányoz elő a közszférában.
Védelmi szövetségként a NATO mindig készen áll a védelemre – jelentette ki szerdán Bukarestben Mark Rutte, a katonai szövetség főtitkára.
Átvette szerdán a Kovászna megyei önkormányzat a sepsiszentgyörgyi új tüdőkórházat, mely az Országos Befektetési Társaság (CNI) által biztosított, közel 43 millió lejes finanszírozásból rekordidő alatt készült el.
Románia befektet a NATO-ba, a NATO pedig befektet Romániába – jelentette ki szerdán Bukarestben Mark Rutte, NATO-főtikár.
349 hegyi balesethez riasztották év eleje óta a Hargita megyei hegyimentőket, akik összesen 368 személyt láttak el, és négy személy életét már nem tudták megmenteni – közölte szerdán a Salvamont adatai alapján a Hargita megyei önkormányzat.
Nem kell bírósági illetéket fizetniük a családon belüli erőszak áldozatainak válókeresetük vagy vagyonmegosztási keresetük benyújtáskor.
Csalás gyanújával indult nyomozás, miután kiderült, hogy az érintett személyek engedély és jogi felhatalmazás nélkül folytattak hitelszövetkezeteknél szokásos olyan tevékenységeket.
Megállapodást kezdeményezett a kivitelezővel a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal és költségcsökkentő programról számolt be Szakács-Paál István polgármester, miután a Szejke-ügy bírósági döntése több milliós terhet ró a város költségvetésére.
Hat háromszéki községben is fokozott rendőri ellenőrzések zajlottak a hét első napjain az akciók során közel 130 személyt igazoltattak, több mint 80 járművet állítottak meg, több mint 20 ezer lej értékben szabtak ki bírságokat.
szóljon hozzá!