
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nem látták meg az árnyékukat kedden a marosvásárhelyi állatkertben gondozott medvék – az „időjós” állatok szerint így már nem sokáig lesz szükség a nagykabátra, ugyanis közeledik a tavasz.
2021. február 02., 19:272021. február 02., 19:27
2021. február 02., 21:312021. február 02., 21:31
A néphagyomány szerint február másodikán, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján ha a medve kijön a barlangjából és meglátja az árnyékát, majd visszamegy, akkor későre lesz tavasz. Azonban ha felhős, szürke az égbolt, akkor a nagyvad nem tér vissza alvóhelyére, ami a tavasz közeledését hirdeti.
Kopacz András, a marosvásárhelyi állatkert igazgatója az Agerpes hírügynökségnek elmondta, az intézménynél már tizenöt éve ünneplik ezt a napot, az eddigi tapasztalatok alapján a medvék 90 százalékos „hatékonysággal” jósolták meg, hogy milyen idő várható.
Rendszerint február 2-án tartják az év első gyerekfoglalkozásait is az állatkertben, ez azonban idén elmaradt a járványügyi korlátozások miatt.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
Elkezdődött csütörtök reggel a parlamentben a kormánykoalíció ülése, amelyen a kormánypártok megpróbálják feloldani a 2026-os állami költségvetés tervezetéről szóló vitát.
szóljon hozzá!