
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Földre lökött egy idős asszonyt, majd pénztárcájából 800 lejt lopott a gyanú szerint egy nő Sepsiszentgyörgyön. Előzetes letartóztatásba került.
2019. szeptember 29., 18:202019. szeptember 29., 18:20
Rablótámadás elkövetése gyanújával harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek egy sepsiszentgyörgyi nőt, miután áldozata beszámolója alapján sikerült azonosítani. Az ügyészség közleménye szerint a bűncselekmény a múlt héten történt: a gyanúsított követte a 81 éves áldozatát, miután az kilépett egy kocsmából, és hazafelé tartott. Az utcán hátulról megtaszította, mire az idős nő elesett, az arcán és karján megsérülve. Ekkor a zsebéből a nő elvette a pénztárcáját, abból eltulajdonított 800 lejt, majd magára hagyta a sérültet.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
A beltéri falfestés végeredményét, noha maga a feladat egyszerűnek tűnhet, számos apró részlet alakítja ki.
A legfelsőbb bíróság várhatóan csütörtökön dönt abban a perben, amelyet maga indított a kormánnyal és a pénzügyminisztériummal szemben a bírák és ügyészek felhalmozódott bérhátralékainak kifizetésével kapcsolatban, és első fokon meg is nyert.
szóljon hozzá!