
A hallgatóság a tavalyi konferencián, előtérben az EME sepsiszentgyörgyi fiókjának elnöke, Bíró Boróka
Fotó: Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Kar
Idén is megtartották a magyar tudomány napját Erdélyben, több városban már lezajlottak az ehhez kapcsolódó rendezvények, míg Háromszéken pénteken szerveznek agrártudományi konferenciát a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karán. Az előadás-sorozaton idén globális és lokális kihívásokra keresnek megoldásokat.
2023. december 05., 12:302023. december 05., 12:30
A XIX. agrártudományi konferencia a Sapientia marosvásárhelyi és sepsiszentgyörgyi karát, azok több tanszékét, a növénybiológiai intézetet, a debreceni és szegedi egyetemeket, illetve a Magyar Tudományos Akadémia erdélyi testvérszervezetét, az EME-t képviselő előadókat vonultat fel. Mint azt a tudomány-napi rendezvényen megszokhattuk, a Sapientia oktatói saját kutatásaik eredményeit ismertetik, illetve korábbi hallgatói államvizsgán bemutatott dolgozataikat mutatják be a plenáris és szekcióüléseken.
– nyilatkozta lapunknak Nyárádi Imre-István, az EME Agrártudományi Szakosztályának elnöke.
„Szeretnénk motiválni az egyetemistákat, hogy érdemes ilyen kutatásokkal foglalkozni, illetve ilyenkor bemutatjuk intézményünk négy szakterületének szakmai eredményeit: az agráriumra fókuszáló kutatások mellett tavaly óta erdőmérnöki, illetve kertészeti és tájépítészeti témájú előadások is elhangzanak, összesen tizenhárom” – tájékoztatott Bíró Boróka, az EME sepsiszentgyörgyi fiókjának elnöke.
A konferencia szervezői az Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME) agrártudományi szakosztálya és sepsiszentgyörgyi fiókszervezete, a Sapientia EMTE sepsiszentgyörgyi Élettudományi Tanszéke és marosvásárhelyi Kertészmérnöki Tanszéke, valamint az illyefalvi LAM Alapítvány. Az egész napos rendezvény péntek reggel 10 órakor kezdődik az egyetem sepsiszentgyörgyi karán (Csíki u. 50. szám), a konferencia minden érdeklődő számára nyitott, szeretettel várják az érdeklődőket.
Az esemény részletes programja itt található.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
Feltehetően légi drónból származó roncsdarabot találtak pénteken a Fekete-tengerben, a Midia kikötő déli hullámtörő gátjától mintegy 25 méterre – közölte a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!