
Fotó: Székelyhon
Közúti balesethez riasztották a rendőröket és a mentőket Csíkcsicsóba szombat délelőtt. Mint a helyszínen kiderült, személyi sérülés nem történt, az anyagi kár viszont jelentős – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. július 10., 11:552021. július 10., 11:55
A három autó is érintett volt abban a balesetben, amely szombat délelőtt következett be Csíkcsicsóban, az E578 jelzésű európai és a 123F jelzésű megyei út találkozásánál. Gheorghe Filip a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője megkérdezésünkre elmondta, noha súlyosnak tűnt a baleset, a helyszínre érő munkatársai megállapították, hogy az ütközés során „csupán” anyagi károk keletkeztek, az autókban utazó személyek közül senki nem sérült meg.
Fotó: Székelyhon
Ezt erősítette meg a Hargita Megyei Mentőszolgálat diszpécsere is, akinek elmondása szerint a balesetet követően a helyszínre vonuló mentősöknek egy embert kellett megvizsgálniuk, ám kórházi ellátásra neki sem volt szüksége.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!