
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két autó ütközött Csíkdelnén, szerencsére csak egy könnyebb sérültje van a karambolnak.
2023. november 23., 17:322023. november 23., 17:32
2023. november 24., 10:162023. november 24., 10:16
A délutáni órákban történt balesethez a Hargita Megyei Készenléti Felügyelőség egy tűzoltókocsival, egy műszaki mentővel és egy rohammentővel vonult a helyszínre.
A balesetben egy személy sérült könnyebben, őt a csíkszeredai sürgősségi kórházba szállították. A forgalom a normális mederben zajlik.
A rendőrség közleménye szerint egy 56 éves, csíkszépvízi férfi miközben gépjárművével a 12A jelzésű országúton haladt Csíkszereda irányából lakóhelye felé, csütörtökön 16 óra után, nem tartotta a megfelelő követési távolságot, és összeütközött az előtte haladó autóval, amelyet egy 43 éves, szintén csíkszépvízi férfi vezetett. Az ütközés következtében utóbbi jármű lesodródott az úttestről, az autóvezető, valamint egy 44 éves, külföldi állampolgáságú nő sérüléseket szenvedtek. Közülük végül a nőt kórházba szállították ellátásra, a férfi elutasította azt. A rendőrség ellenőrzése szerint egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az eset pontos körülményeit még vizsgálják – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
szóljon hozzá!