
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Autó borult fel Csernátonban, akinek sofőrje ellen eljárást indítottak, könnygázspray-jel meccsre induló szurkolót kapcsoltak le a háromszéki rendőrök – derül ki a szerdai tájékoztatásukból.
2023. augusztus 09., 14:152023. augusztus 09., 14:15
Autós vesztette el uralmát a járműve fölött hétfőn Csernátonban,
A balesetben az autó utasa, egy 45 éves nő sérült meg, az 50 éves sofőr a vizsgálatok szerint nem fogyasztott alkoholt. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt bűnügyi eljárás indult ellene.
Ugyanaznap a sepsiszentgyörgyi rendőrség bűnügyi osztályának munkatársai a Sepsi OSK és a Galaci Oțelul közötti mérkőzésre igyekvőknek
A hatályos törvényeknek megfelelően a szúró-vágó fegyverek, a könnygáz- vagy bénító hatású sprayek kulturális és sportrendezvényeken való viselése bírságot von maga után. Vagy 3-6 hónapos börtönnel büntetendő, míg használatuk esetén ez a börtönbüntetés akár két évre is növelhető – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Elbocsátásoktól tartva a 10 százalékos költségcsökkentést előíró kormányrendelet módosítását kéri a Sanitas. Egyelőre nincs szó elbocsátásokról, de a szakszervezet Hargita megyei vezetője szerint ennek a lehetőségét is szeretnék megszüntetni.
Hétfőn egy washingtoni szövetségi bíróság előtt vád alá helyezik Cole Allent, aki szombaton a Donald Trump amerikai elnök részvételével tartott gálavacsora helyszínén tüzet nyitott.
Magyar Péter szerdán Brüsszelbe utazik és informális egyeztetést folytat az Európai Bizottság elnökével az uniós források hazahozataláról. Ezt a Tisza Párt elnöke vasárnap közölte Facebook-oldalán.
„Tolvajok azok, akik kizsákmányolják a föld forrásait, véres háborúkat vívnak, vagy a rosszat táplálják bármilyen formában, és nem tesznek mást mint elrabolják mindannyiunktól a béke és nyugalom jövőjét.”
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
szóljon hozzá!