
Fotó: Csíki Közlekedési Info/Facebook
Több ember sérülését okozó baleset és két közúti bűncselekmény is történt Hargita megyében két nap alatt – adja hírül holnapján a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. április 18., 18:462021. április 18., 18:46
2021. április 18., 18:512021. április 18., 18:51
Jogosítvány nélkül, ittasan vezető sofőrről érkezett bejelentés a rendőrségre Gyergyóújfalban, péntek délelőtt. A településen járőrszolgálatot teljesítő rendőrök nem sokkal a bejelentést követően azonosították az illetőt, egy 34 éves helybéli férfi személyében. A férfi valóban nem rendelkezett vezetői engedéllyel, ráadásul erős alkoholszagot is árasztott az igazoltatás során, ezért alkoholszondával tesztelték, ami 0,79 mg/ légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből. A férfi az igazoltatást követően megtagadta a vérvételt, nem volt hajlandó be menni a kórházba. Ügyében eljárás indult jogosítvány nélküli- és ittas vezetés, illetve a vérvétel megtagadása miatt.
Baleset miatt riasztották a rendőröket szombat délután a 13/A jelzésű országút Csíkszereda és Szentegyháza közötti szakaszán, a Hargitafürdői eltérőnél.
A balesetben egy személyautó sodródott le az úttestről és felborult mivel a sofőr a kanyarban elvesztette uralmát a jármű fölött. A balesetben az autóban utazó összes személy: a 37 éves sofőr, egy 47 és egy 70 éves nő, valamint egy 16 éves kiskorú is megsérültek – mindannyian szentegyháziak. A szerencsétlenség bekövetkeztekor az autót vezető nő nem állt alkohol befolyása alatt. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
Ugyancsak szombaton a kora esti órákban erősen ittas autóvezető került rendőrkézre Gyergyószentmiklóson. A 40 éves helybéli férfi a Bucsin-lakónegyedben autózott, amikor a rendőrök megállították. Az igazoltatás során alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá, leheletéből 1,32 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a műszer.
A férfit a gyergyószentmiklósi kórházba kisérték vérvételre, és ittas vezetés miatt eljárás indult ellene.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
szóljon hozzá!