
Illusztráció
Fotó: Pixabay
Átverés veszélyére figyelmezteti a romániai cégeket a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, amely ugyanakkor segítséget is nyújt azoknak a vállalkozásoknak, amelyek már belesétáltak a csapdába.
2017. június 20., 16:392017. június 20., 16:39
A hamburgi European Business Number (EBN) fantázianév alatt futó cég korábban, évekkel ezelőtt is próbálkozott az átejtéssel, és több tízezer európai, köztük
A módszer az, hogy egy űrlap kitöltésére és aláírására kérik a cégvezetőket, akiknek azt ígérik, hogy vállalkozásuk bekerül egy európai adatbázisba. Mivel az EBN lógója, illetve a levelekben használt fejléc hasonlít az Európai Unió intézményei által használt szimbólumokhoz, számos vállalkozó gyanútlanul kitöltötte és visszaküldte a formanyomtatványt. Néhány hét után a hamburgi cég újra jelentkezett, és 677 eurós reklámilletéket követelt.
Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi- és Iparkamara elnöke lapunknak elmondta: a figyelmeztetés ismét időszerű, a napokban ugyanis több háromszéki cég kapott ilyen levelet. A kamara segít azoknak is, akik már visszaküldték a megrendelést.
Édler rámutatott: az országból több áldozat is megkereste őket, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság pedig álláspontjukat kérte, hogy ezzel segítsék a nyomozást. A kamara elnöke különben nem tartja valószínűnek, hogy a szélhámosok bírósághoz fordulnak, hogy behajtsák a követelést, de ha mégis, a második, tisztázó levél segíthet. Hozzátette: előfordult, hogy a cégek évekig leveleztek, amíg sikerült lerázniuk a pénzt követelő átverőket, de arra is volt példa, hogy inkább fizettek.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!