
Képünk illusztráció
Fotó: Vasvári Tamás/MTI
Kovászna megye öt városában működik oltóközpont, ezek nyitvatartási programját átalakították, így különböző napokon zajlik az immunizálás és az ingyenes tesztelés.
2022. február 17., 18:532022. február 17., 18:53
A közegészségügyi igazgatóság azzal indokolta az átszervezést, hogy a tesztelésre érkezők, akik esetében fennáll a fertőzés gyanúja, ne érintkezzenek azokkal, akik oltakozni akarnak.
A sepsiszentgyörgyi Dália utcai központban eddig két vonal működött az immunizálásra, ebből egyet megszüntettek, ugyanakkor péntek-szombat-vasárnap lehet jelentkezni ingyenes tesztelésre. Kézdivásárhelyen a Kicsid Gábor Stadionban berendezett oltóközpontban hétfőn és szerdán oltanak, pénteken és szombaton tesztelnek. Baróton csak az oltást lehet felvenni a központban, erre kedden, csütörtökön és szombaton van lehetőség. Bodzafordulón hétfőn és szerdán oltanak, pénteken pedig tesztelnek. Kovásznán mindössze heti két napot működik a központ: hétfőn délután oltanak, csütörtökön délután pedig ingyen tesztelnek.
Kovászna megyében a prefektúra csütörtöki tájékoztatása szerint egy nap alatt 86 adag oltást használtak fel, mindössze 8 személy kapta meg az első dózist, 24 a másodikat, és 38 a harmadikot. Az egydózisú Johnson&Johnson vakcinát 16 személy vette fel. Kovászna megyében az elmúlt 24 órában 124 új esetet regisztráltak, az incidencia 9,13 ezrelék. A koronavírus-fertőzötteknek szánt kórházi ágyak 44,44 százaléka foglalt.
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
A gazdák közel 20 százalékának az idei támogatásigénylési kérelmét már iktatták a Hargita megyei APIA-nál. Ez egyelőre a szükségesnél ugyan kevesebb, de a megyei ügynökség vezetője szerint a határidő végére garantáltan minden gazda sorra kerül.
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.
Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.
A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.
Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.
Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
szóljon hozzá!