
Képünk illusztráció
Fotó: Farkas Gecse Noémi
Átjárón ütött el egy gyereket egy idős férfi Csíkszeredában hétfőn, emellett két kerékpárbaleset is történt a megyében – számol be közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. május 11., 15:242021. május 11., 15:24
2021. május 11., 15:292021. május 11., 15:29
Átjárón sodort el egy kiskorút autójával egy idős férfi Csíkszeredában, hétfőn, a déli órákban. Mint a helyszíni vizsgálatok során fény derült rá, a 66 éves férfi a Brassói úton haladt autójával, amikor elütötte a Csíkszentdomokos községből származó öt éves gyereket, aki az édesanyjával szabályosan próbált át kelni a gyalogátkelőhelyen. A baleset során a gyerek könnyebben megsérült, az idős sofőr nem állt alkohol befolyása alatt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult a sofőr ellen.
Ugyancsak hétfőn a délutáni órákban autónak ütközött kerékpárjával egy kiskorú Csíkszentgyörgy községben.
Egy 34 éves nő szabályosan haladt gépjárművével Csíkbánfalva felől Ménaságújfalu irányába, amikor a 12 éves kiskorú kerékpárral kihajtott a megyei útra, és frontálisan ütközött vele. Az ütközés következtében a kerékpáros könnyebb sérüléseket szenvedett a baleset során, az autót vezető nő nem állt alkohol befolyása alatt.
Szintén hétfőn az esti órákban egy 69 éves nő is kerékpárbalesetet szenvedett Székelykeresztúron. A rendőrség tájékoztatása szerint az idős nő a kerékpársávon haladt biciklijével a Timafalvi-negyedben, amikor elvesztette az egyensúlyát és elesett. A baleset következtében az illető mellkasán és arcán szenvedett sérüléseket. Mindkét esetben eljárás indult gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.
A szerdán elfogadott törvénytervezet szerint a szexuális agresszióért vagy kizsákmányolásért elítélt, és emiatt nyilvántartásba vett személyek nem dolgozhatnak iskolákban, kórházakban, idősotthonokban, szociális, testnevelési és sportközpontokban.
A tanügyi szakszervezetek a Cotroceni-palota előtt tüntetnek szerdán, mert fel akarják hívni a figyelmet arra, hogy az oktatási rendszerben dolgozók nem értenek egyet a költségvetési hiány csökkentésére hozott politikai intézkedésekkel.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt több mint két évben több mint 8,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 647 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
Csapadékos időre, az ország jelentős részén havazásra, a hegyekben hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Több mint harminc házkutatási parancsot hajtottak végre szerdán a hatóságok egy sportfogadási bundabotrány kapcsán. Huszonegy embert állítottak elő és hallgattak ki.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakcióvezetője, Petrișor Peiu szerdán egyszerű indítványt nyújtott be a szenátusban Demeter András művelődésügyi miniszter ellen.
A kormány kedd esti döntése értelmében az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben nem alkalmaznak bércsökkentést, a Sanitas szakszervezet azonban még nem állítja le a korábban bejelentett tiltakozások előkészítését.
Emelni kell a nyugdíjkorhatárt mindazoknál az alkalmazotti kategóriáknál, amelyek valamilyen formában korkedvezményben részesülnek – jelentette ki kedd este Ilie Bolojan miniszterelnök a rendőrök bukaresti tüntetésére reagálva.
A kedd este elfogadott gazdaságélénkítési csomag nem csupán a 2026-os évre szól, hanem 2032-ig határozza meg az állami támogatási programokat, amelyekre összesen 5 milliárd eurót irányzott elő a kormány – jelentette be Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
A mesterséges intelligencia alapjaiban alakítja át a fordítás világát, de nem minden helyzetben válthatja ki az emberi szakértelmet.
szóljon hozzá!