
Arra kérik a diákokat, hogy lehetőleg a kötelező órákat követően is maradjanak otthon. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Szabadidejükben lehetőleg maradjanak otthon a diákok, hogy elkerüljék a fertőzést – javasolja a Kovászna megyei tanfelügyelőség, miután hat településen – Sepsiszentgyörgyön, Árkoson, Bodokon, Málnáson, Angyaloson és Nagypatakon – meghaladta meg a 3 ezreléket a 14 napra számolt fertőzöttek aránya, és életbe lépett a vörös forgatókönyv, vagyis a kizárólagos távoktatás.
2020. október 20., 18:272020. október 20., 18:27
2020. október 20., 18:452020. október 20., 18:45
A tanfelügyelőség közleményében kifejti, Sepsiszentgyörgyön 15 jogi személyiséggel rendelkező tanintézet, az ezekhez tartozó 32 egység, valamint a Tanulók Palotája és a Sportiskola is online folytatja a tevékenységét.
– fogalmaz közleményében a tanfelügyelőség.
Mint ismert, azokon a településeken, ahol a 14 napra számolt fertőzési arány meghaladta a 3 ezreléket, köztereken mindenhol kötelező a védőmaszk viselése, a magánrendezvényeket betiltották, a vendéglátóipari egységek csak a teraszokon fogadhatnak vendéget.
Kivételt képeznek a szállodák, panziók éttermei, kávézói, ezekben a belterekben csak a saját szállóvendégeiket szolgálhatják ki. Bezártak a játéktermek, a rendezvénytermek, a színházak, múzeumok, mozik, a szabadidős és sporttevékenységek csak a szabadban zajlanak legtöbb tíz személy részvételével.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
szóljon hozzá!