
Az interaktív műhelyfoglalkozást Bálint Magdolna vezeti
Fotó: Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és Népfőiskola
Anyákat, lányaikat, nagymamákat várnak április 28-án 17 órára a kovásznai Csoma-emlékközpontba. A műhelyfoglalkozást a csíkszeredai Bálint Magdolna vezeti, aki legújabb könyvét is magával hozza.
2025. április 28., 10:352025. április 28., 10:35
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és Népfőiskola által szervezett, anyák napi készülődés gyanánt szolgáló eseményre a családok több nemzedékének nőtagjait – a dédnagymamákat is beleértve – várják.
A műhelyfoglalkozást Bálint Magdolna csíkszeredai író, pasztorális tanácsadó, történelem–hittantanár, kozmetikus–stílustanácsadó, felnőttoktató tartja, akinek a nő léte, szerepe, „tükrei” az egyik kiemelt vizsgálati témája. Az est folyamán Péterfy Kata diák népdalokat ad elő, a népfőiskola médiaműhelyének önkéntes diákjai pedig transzgenerációs fotókat készítenek ajándékba a résztvevőkről.
Bálint Magdolna eredetileg teológia–történelem szakon végzett, majd kozmetikát tanult Kolozsváron. Kozmetikusként és masszőrként is dolgozott Csíkszeredában, majd kozmetikát tanított, miközben pasztorális tanácsadóként önkéntes munkát vállalt plébániákon, elsőáldozási és bérmálkozási felkészítőket tartott. Több éve hittant és történelmet oktat csíkszéki falvakban.
Füstös Magdolna néven két terápiás könyve jelent meg Hit – Remény – Szeretet (2014) és Férfi a nőben (2018) címmel, míg Bálint Magdolna néven a Gyermeki szívvel (2022). Nemrég napvilágot látott, a Búcsú című kötetéből pár példányt Kovásznára is hoz magával.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
szóljon hozzá!