
Fotó: Antal Lóránt szenátori irodája
„A multik, a nagy szolgáltató cégek, a bankok folyamatosan szűkíteni próbálják a fogyasztók jogait” – véli a szenátor, aki ehhez kapcsolódóan egy jelentős győzelemhez járult hozzá.
2019. szeptember 06., 09:002019. szeptember 06., 09:00
A szenátus gazdasági bizottságának első, igazán nagy győzelmeként a bankokkal szemben a ROBOR-t (a bankközi piacon nyújtott lejhitelek átlagkamatát) helyettesítő index 2,68 százalékra (2019. augusztus 21.) módosult, amely egy százalékkal kisebb a ROBOR-nál. A sikerhez jelentősen hozzájárult Antal Lóránt székelyudvarhelyi szenátor, illetve Daniel Zamfir, a szakbizottság elnökének munkája.
„Több tucat bankárt, kincstárnokot, pénzügyi szakértőt hallgattunk meg az elmúlt periódusban, bekértünk dokumentumokat a versenytanácstól és az érintett hatóságoktól” – számolt be a szenátor. Antal Lóránt és a gazdasági bizottság tagjainak több hónapos munkája eredményeként sikerült helyettesíteni a ROBOR-t.
mivel az új indexet a valós pénzügyi piac mozgásaira alapozzák, nem pedig a 15 percig tartó, fixingben történő tranzakciókra” – értékelte a szenátor a döntés fontosságát.
„Az állampolgárok, fogyasztók szempontjából a legfontosabb ez a siker. A multik, a nagy szolgáltató cégek sokszor figyelmen kívül hagyják a fogyasztók érdekeit, ezért nekünk, politikusoknak kötelességünk az ilyennemű rendellenességeket, egyenlőtlenségeket szabályozni, illetve az érintett hatóságokat figyelmeztetni. Fontos említést tenni arról is, hogy a fogyasztók védelmét szabályozó törvénykezéseket sikerült erősíteni. Mára már fontosabbak lettek a fogyasztók jogai a gazdaságban” – mondta Antal.
Fotó: Antal Lóránt szenátori irodája
A téma fontosságát aláhúzza az, hogy sokan keresték fel a szenátori irodát, és mutattak be bankokkal kötött, számukra előnytelen, gyakran visszaéléseket is tartalmazó hitelszerződéseket. Bár voltak olyan esetek, amikor már későn fordultak az irodához az érintettek, és ilyenkor már nem volt lehetőség a segítségnyújtásra, de számos olyan panaszos akadt, akiknek
A szenátor ennek kapcsán hangsúlyozta, „fontos, hogy az állampolgárok problémáit valós intézkedéseken keresztül segítsük, én is úgy hiszem, hogy a sok beszéd szegénység”.
X – Fizetett hirdetés
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.