
Antal Árpád „nem esett kétségbe e történettől”
Fotó: Kristó Gothárd Hunor
Egy 2020-as feljelentés nyomán most az ügyészséghez fordult az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség azzal a kéréssel, hogy indítsanak vizsgálatot Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester ellen hivatali visszaélés gyanúja miatt.
2023. november 17., 17:452023. november 17., 17:45
„A vizsgált személy a tisztségének gyakorlása során olyan cselekményeket hajtott végre, amelyekkel vagyoni előnyhöz jutott, nevezetesen olyan céggel kötött szerződéseket szolgáltatásnyújtásra, amelynek aktív telephelye van egy olyan üzlethelyiségben, amely korábban annak a cégnek a tulajdonában volt, amelyben ő is partner” – állítja az ANI. Ahogy Antal Árpád ezt egyszerűbben elmagyarázta:
A polgármester kijelentette, nem vett részt sem a kiválasztási folyamatban, sem a döntéshozatalban, szerződést sem írt alá, mert minden önkormányzatban megvannak azok a személyek, akik a beszerzéssel foglalkoznak, ő maga sokszor nem is tudja, kitől, mit vesz a hivatal.
Egyébként egy igen csekély értékű,
Meggyőződése, hogy teljesen szabályosan történt minden, törvénytelenségről szó sincs, a vonatkozó szerződéseket egyébként beküldte az ügynökségnek és látszik, hogy nincsen rajtuk az aláírása.
Az ügy gyökerei a 2020-as választási kampányig nyúlnak vissza, amikor is
ám az ANI ezzel nem foglalkozott – magyarázta Antal Árpád. Mint mondta, nem szeretne spekulációkba bocsátkozni sem az igazi feljelentő személyére, sem az ügy időzítésére vonatkozóan,
„Ez nekem inkább azt jelzi, hogy valamit jól csináltam, ha tizenöt év alatt nem találtak rajtam fogást” – fogalmazott az elöljáró.
Antal Árpád egyelőre munkájában nem akadályozott, nem folyik eljárás ellene. Az, hogy az ANI feljelentette egy gyanú miatt az ügyészségen, csak annyit jelent, hogy már nem egy természetes személy, hanem egy intézmény jelzi, „lehetséges jelek arra utalnak, hogy bűncselekmény történt”.
A maga részéről amint megtudja, melyik ügyészséghez kerül az iratcsomója, kérni fogja, hogy hallgassák ki, vizsgálják meg a vonatkozó dokumentumokat, hiszen
– nyilatkozta Antal Árpád, aki bevallása szerint „nem esett kétségbe e történettől”.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
1 hozzászólás