
Kedvezmények sokaságát tömörítette szolgáltatássá a Septimia Hotels & Spa Resort
Fotó: Erdély Bálint Előd
Innovatív szolgáltatását ismertette a Septimia Hotels & Spa Resort a turizmus világnapján. A Septimia Tourist Card hasonló egy bankkártyához, összegyűjti a környék látványosságait, könnyű kezelést biztosít – megkímélve a turistákat a helyi belépővásárlástól – és kedvezményeket is biztosít az intézmény szolgáltatásaira.
2022. szeptember 27., 18:492022. szeptember 27., 18:49
Újdonsült szolgáltatását ismertette a Septimia Hotels & Spa Resort kedden, a turizmus világnapján. Egy olyan kártya alapú digitális szolgáltatást mutattak be, amely segítségével
Az újítást Verzár Lóránt ismertette, aki az egyben a létesítmény igazgatója is.
Az igazgató szerint igyekeztek a lehető legtöbb lehetőséget kiaknázni a látványosságok rögzítése során. Elmondása szerint a kártyahasználat bár még csak a Septimia szolgáltatásai és az adatbázisba felvett Székelyudvarhely környéki látványosságok megtekintéséhez biztosít kedvezményeket, tervben van, hogy más szállást adó intézményeket is bevonjanak a programba szerződéskötések révén.
– részletezte az igazgató.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kártya a számos kedvezmény mellett kedvező lehetőséget biztosít a turisták számára, hiszen még indulás előtt feltölthetik, így nem kell közvetlen a látványosságoknál belépőkre és további tervek beütemezésére időt fordítani – szögezte le Verzár, valamint hozzátette, abban az esetben, ha netán elfogynának a pontok és szeretnének többet feltölteni a kártyára, a Septimia recepciójánál megtehetik további keretpontok vásárlásával.
– közölte az igazgató.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mint mondta,
Az ünnepi bemutatón kisebb beszédet mondott Lukács László gazdasági szakember, Bíró-Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, és Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadvány is szerepel az alkotmánybíróság szerdai ülésének napirendjén.
Havazásra figyelmeztető vörös jelzésű riasztást adtak ki Bukarestre és Ilfov megyére szerdán reggel. A rendkívüli hóhelyzet miatt leállították forgalmat az A7-es autópálya egy szakaszán.
szóljon hozzá!