
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
A külpolitika nem olyan, mint az aszfaltozás, sok esetben nincs kézzel fogható látszata, és a munka nem mindig hozza a várt eredmény – szögezte le szerdai sajtótájékoztatón Tamás Sándor az RMDSZ háromszéki területi szervezetének elnöke.
2020. szeptember 23., 20:242020. szeptember 23., 20:24
Kovászna Megye Tanácsának elnöke a kampányeseményen kijelentette, hogy megyei tanácsos jelöltként indítja a szövetség Benkő Erikát a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat vezetőjét és Grüman Róbertet Kovászna Megye Tanácsának alelnökét.
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Felidézte, hogy Benkő Erika kapcsolatrendszerének köszönhetően az amerikai, belga, francia nagykövetek látogattak Háromszékre, ismerkedve a székelyek sajátos helyzetével, a jogvédelmi szolgálat révén pedig nemzetközi fórumokon váltak ismertté a romániai magyarokat ért konkrét jogsértések.
Grüman Róbert alelnök az Európa Tanács Helyi és Regionális Önkormányzatok Kongresszusában, az önkormányzati bizottság elnökeként tesz lépéseket a kisebbségi ügyek megoldásában, és a jó példákat hazahozza.
Benkő Erika rámutatott, hogy ezt a munkát hangyaszorgalommal kell végezni, minden fórumon, konferencián részt kell venni, és megtalálni azt a lehetőséget, azt a jelentést, aminek kapcsán a romániai magyarság problémáiról beszélni lehet.
Fotó: Tamás Sándor/Facebook
Grüman Róbert elmondta, el kell fogadni, hogy a nemzetközi fórumokon a mi gondjaink nem jelentenek prioritást, nem kell csodálkozni, ha rákérdeznek, miért költözött egymillió magyar Romániába. Hangsúlyozta: nagy segítséget jelent az erős magyarországi képviselet az uniós fórumokon. Tapasztalata szerint,
Romániának be kell látnia, hogy ez a normalitás, a jó példákat haza kell hozni, szögezte le az alelnök.
– idézte Tamás Sándor Orbán Viktort Magyarország miniszterelnökét.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő medencéjére.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
szóljon hozzá!