
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egy mikóújfalusi gazdasági épületbe tört be egy medve, elpusztítva egy kecskét és bárányt.
2022. augusztus 04., 17:402022. augusztus 04., 17:40
Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere arra kéri a lakókat, hogy este 10 óra után ne járjanak azon a falurészen, ahol a medve pusztított. Megalakult a helyi akciócsoport,
A polgármester hangsúlyozta, nem tervezik, hogy kilövési engedélyt kérnek a medvére, mert nem elpusztítani akarják, hanem
Arra kérik a falu lakóit, hogy ha medvét látnak a településen belül azonnal hívják a 112-es segélyhívó számot, mert ha nincs hivatalos bejelentés, nem tudnak intézkedni.
A medvetámadásra kedden reggel derült fény, a gazda akkor fedezte fel, hogy a medve betört a csűrbe.
Demeter Ferenc elmondta, idén ez volt az első medvetámadás Mikóújfaluban, bár többször is láttak medvét a faluban, de eddig csak a gyümölcsfákban tett kárt.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!