
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Néhány kilométer és pár óra eltéréssel ugyanazon a főútvonalon két közúti baleset is történt Csíkszéken. Mindkét esetben befolyásoló tényező volt az alkohol.
2021. augusztus 31., 13:182021. augusztus 31., 13:18
Lovasszekérrel szenvedett balesetet két fiatal Csíkszentmártonon hétfőn, kevéssel 20 óra után, egy 22 éves helyi férfi megsérült. A sérült a balesetet követően ellátásra jelentkezett a csíkszeredai kórházban, emiatt a rendőrség vizsgálatot indított. Kiderült, hogy a kórházi ellátásra szorult fiatal egy 21 éves – szintén csíkszentmártoni – férfi által irányított szekéren utazott, amikor a lakóhelyüket átszelő E578-as jelzésű európai úton haladva a lóvontatású jármű letért az úttestről, a 22 éves férfi pedig lezuhant a szekérről. A 21 éves fiatalt alkoholszondával tesztelték, a műszer 0,79 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Néhány órával később – keddre virradóan – egy ittas sofőr sodródott le az úttestről az E578-as európai út csíkszentkirályi szakaszán. Az autót vezető 49 éves, csíkszeredai férfi Csíkszentmárton irányába haladt, amikor elvesztette uralmát a jármű felett, amely áttért a menetirányával ellentétes sávba, végül pedig félfrontálisan egy villanyoszlopnak ütközött. A járművezető könnyebb sérüléseket szenvedett, azonban, mint kiderült, 1,08 mg/l légalkoholszinttel ült a kormánykerék mögé. A rendőrség ittas vezetés és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indít eljárást – közölte kedden közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Cătălin Predoiu a Bolojan-kormány keddi megbuktatása után kijelentette: a párt most döntés előtt áll.
szóljon hozzá!