
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Néhány kilométer és pár óra eltéréssel ugyanazon a főútvonalon két közúti baleset is történt Csíkszéken. Mindkét esetben befolyásoló tényező volt az alkohol.
2021. augusztus 31., 13:182021. augusztus 31., 13:18
Lovasszekérrel szenvedett balesetet két fiatal Csíkszentmártonon hétfőn, kevéssel 20 óra után, egy 22 éves helyi férfi megsérült. A sérült a balesetet követően ellátásra jelentkezett a csíkszeredai kórházban, emiatt a rendőrség vizsgálatot indított. Kiderült, hogy a kórházi ellátásra szorult fiatal egy 21 éves – szintén csíkszentmártoni – férfi által irányított szekéren utazott, amikor a lakóhelyüket átszelő E578-as jelzésű európai úton haladva a lóvontatású jármű letért az úttestről, a 22 éves férfi pedig lezuhant a szekérről. A 21 éves fiatalt alkoholszondával tesztelték, a műszer 0,79 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Néhány órával később – keddre virradóan – egy ittas sofőr sodródott le az úttestről az E578-as európai út csíkszentkirályi szakaszán. Az autót vezető 49 éves, csíkszeredai férfi Csíkszentmárton irányába haladt, amikor elvesztette uralmát a jármű felett, amely áttért a menetirányával ellentétes sávba, végül pedig félfrontálisan egy villanyoszlopnak ütközött. A járművezető könnyebb sérüléseket szenvedett, azonban, mint kiderült, 1,08 mg/l légalkoholszinttel ült a kormánykerék mögé. A rendőrség ittas vezetés és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indít eljárást – közölte kedden közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
szóljon hozzá!