
A reptér utasai nem kedvelik a spanyol úti célokat
Fotó: Tuchiluș Alex
Sorra buknak el a brassói repülőtér spanyolországi úti céljai: előbb a barcelonai járatokat függesztette fel, most a Madridba tartókat törölte a Fly Lili légitársaság. A reptér utasforgalma viszont továbbra is kielégítő.
2024. december 02., 20:512024. december 02., 20:51
Madridba december 14-től lehetett volna utazni, a Fly Lili honlapján azonban már nem lehet jegyet váltani a spanyol fővárosba tartó járatokra. A Bizbrasov híroldal információi szerint ennek egyetlen oka van: nem volt rá kereslet.
Ezért elnézést kértek az utasoktól, és biztosították az érintetteket, hogy a megvásárolt jegyek értékét teljes egészében visszatérítik. A spanyolországi Barcelonába tartó járatokat is hasonló okokból szüntették meg három hónap után.
Ettől függetlenül a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér utasforgalmát tekintve továbbra is kilencedik helyet foglalja el az országos rangsorban:
A listán egyébként első helyen az otopeni-i repülőtér áll, az utolsó, vagyis tizenhetedik helyet az aradi foglalja el.
A brassói reptérről jelenleg Münchenbe, Nürnbergbe, Stuttgartba, Rómába és Isztambulba a Fly Lilivel, továbbá Dortmundba, Londonba és Budapestre a Wizz Air légitársasággal lehet utazni.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!