
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Álarcos rablók törtek be szombaton este egy szentivánlaborfalvi magánházba: bántalmazták a lakókat és pénzt raboltak tőlük.
2020. március 22., 16:212020. március 22., 16:21
2020. március 22., 16:222020. március 22., 16:22
A rablók sajtóértesülések szerint megölték a házőrző kutyákat, behatoltak a lakásba, megverték a házaspárt, a lakásban talált pénzzel elmenekültek.
A rendőröket szombaton este nyolc órakor a 112-es sürgősségi hívószámon riasztották, minősített rablás gyanújával indítottak bűnvádi eljárást – tájékoztat Radu Stroe a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A rablótámadás két nappal azután történt, hogy a községközpontban – Uzonban – felrobbantottak egy bankautomatát, akkor a tetteseket elfogták.

Robbanásra ébredtek az uzoniak péntek hajnalban. Az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR) közleménye szerint 4 óra 15 perckor tetten értek két férfit, amint egy uzoni bankfiókot próbáltak kirabolni úgy, hogy felrobbantották a bankautomatát.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
1 hozzászólás