
Diákok látogatóban az egyik partnercég székhelyén
Fotó: Diakónia Keresztény Alapítvány
Két fontos programját is folytatja idén a Diakónia Keresztyén Alapítvány: a meleg ételt biztosító délutáni iskolai foglalkozásuk mellett a nyolcadikos diákoknak és szakiskolai végzősöknek a tanulásban, pályaválasztásban segítő programjuk is szintet lép.
2023. március 12., 20:042023. március 12., 20:04
Az Iskola után (after school) elnevezésű program Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen és további 17 településen zajlik Kovászna megyében, ez akárcsak előző években, idén is Kovászna Megye Tanácsa és a programba bekapcsolódó települések helyi önkormányzataival partnerségben valósul meg.
Tavaly olyan alkut kötöttek egy svájci segélyszervezettel, hogy támogatóktól összegyűjtenek annyi pénzt, amennyit tudnak, és azt megduplázzák a svájciak. Torma Vera és Apor Zsuzsanna, a program koordinátorai szerint
„Évről évre tapasztaljuk, hogy mennyire fontos ez a segítség a gyerekeknek, és az igény ezekre a szolgáltatásokra évről évre növekszik. Mindent megteszünk, hogy biztosítsuk, hogy egyetlen gyerek se maradjon ki ebből a lehetőségből. Ebben
– fogalmazott Torma Vera, a Diakónia gyermek- és családsegítő ágazatának igazgatója.
Az after school program jelenleg Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Árkoson, Angyaloson, Bibarcfalván, Bodokon, Köpecen, Csernátonban, Kökösön, Dálnokban, Gelencén, Gidófalván, Maksán, Uzonban, Papolcon, Polyánban, Felsőrákoson, Szentivánlaborfalván és Zágonban zajlik.
A sepsiszentgyörgyi Diakónia Keresztyén Alapítvány egy sikeres kísérleti program után újabb hároméves ciklusban folytatja a HEKS-EPER Alapítvány által finanszírozott, hátrányos helyzetű diákokat támogató programját, amely elsősorban azok munkaerőpiaci integrációjára összpontosít.
Ennek révén több Kovászna megyei gimnázium és szakiskola diákjai részesülnek közvetlen támogatásban, mind pályaválasztási kérdésekben, mind munkaerőpiaci integrálásukban, a projekt munkatársai összekötő kapocsként működnek a helyi és környékbeli munkaadók és az iskolák, a diákok között.
De olyan készségeket, képességeket, tudásokat is fejlesztenek a projekt munkatársai, melyeknek a gyakorlatban nagy hasznát veszik a diákok, például, hogy hogyan kell megírni egy önéletrajzot vagy egy állásinterjún bemutatkozni, megjelenni.
Az iskolai igényfelmérések, egyéni tanácsadások javában zajlanak a projektben résztvevő iskolákban: a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában és a Puskás Tivadar Szakközépiskolában, a szintén sepsiszentgyörgyi Ady Endre, Gödri Ferenc, Nicolae Colan általános iskolákban, valamint a dálnoki Darkó Jenő, a sepsikőröspataki Kálnoky Ludmilla, a maksai Orbán Balázs, a sepsibükszádi Mikes Ármin és a baróti Gaál Mózes általános iskolákban is.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!