
Hétfő délelőtt több mint harmincan kezdték meg az emléktúrát
Fotó: Lukács Botond
A Siculicidium 261. évfordulója alkalmából emléktúrát szervezett a Lemhényi Ifjúsági Szervezet égisze alatt működő Hőseink Ösvényén csapat. Hétfő délelőtt több mint harmincan gyűltek össze Szépvízen.
2025. január 06., 12:522025. január 06., 12:52
2025. január 06., 12:562025. január 06., 12:56
Az 1764. január 7-i madéfalvi vérengzés 261. évfordulója alkalmából szervezett emléktúrát a lemhényi Hőseink Ösvényén csapat. Hétfő délelőttre több mint harmincan gyűltek össze Szépvízen Hargita és Kovászna megyéből, hogy leróják tiszteletüket az akkori áldozatok, illetőleg a tavaly tragikus hirtelenséggel elhunyt Potápi Árpád János, a Magyar Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára emléke előtt.

Emléktúrát szervez a Siculicidium 261. évfordulója alkalmából a Lemhényi Ifjúsági Szervezet égisze alatt működő Hőseink Ösvényén csapat. A Szépvíz – Madéfalva útvonalon zajló túrára január 5-én 18 óráig várják a jelentkezőket.
A lelkes csapat némi késéssel, de annál nagyobb elszántsággal vágott neki a több mint tíz kilométeres útnak.
Amint azt Lukács Botond szervezőtől megtudtuk, a Székely Határvédelmi Emlékközponttól indulva, a Csíkszentmihály – Csíkvacsárcsi – Göröcsfalva – Csíkrákos útvonalat követve előreláthatólag 17 óra tájékán érkeznek meg Madéfalvára, ahol részt vesznek a 18 órakor esedékes kopjafa-avatáson.
Estére hazautaznak, de kedden részt vesznek a szokásos megemlékező ünnepségen is.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!