
Fotó: Kocsis B. János
Kovászna megyében 2148 előkészítős kisdiák diák kap névcédulával, szendvicses dobozzal és kulaccsal ellátott iskolatáskát.
2022. augusztus 31., 17:052022. augusztus 31., 17:05
2022. augusztus 31., 17:182022. augusztus 31., 17:18
Kovászna Megye Tanácsa idén az iskolatáska programjára 160 ezer lejt különített el, egy csomag értéke 74 lej. A hátizsákokat szerdán a megyei tanfelügyelőség igazgatói értekezletén adták az iskolák képviselőinek, hogy a szeptember 5-ei iskolakezdésen már megkaphassák a gyerekek. Kiss Imre főtanfelügyelő rámutatott, a megyei önkormányzat nem iskolafenntartó, de a programjaival növeli a gyerekek esélyegyenlőségét.
Fotó: Kocsis B. János
Nem lesz könnyű az idei tanév, egyrészt mert hamarabb kezdődik, mint a korábbi években, de a tanévszerkezet változásait is meg kell szokták a tanárok, a diákok, és a szülők.
Kommandón négy diák kezdi az előkészítő osztályt, Opra-Béni Béla, a Horn Dávid Általános Iskola igazgatója elmondta, a kisdiákok örülnek az ajándéknak, az anyagi nehézségekkel küzdő családoknak pedig nagy segítséget jelent.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
szóljon hozzá!