
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón minden lakó megkapta a koronavírus elleni oltást.
2021. október 19., 18:142021. október 19., 18:14
A Romániai Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi fiókszervezete által működtetett szállón jelenleg huszonöt hajléktalan lakik, a tél folyamán, amikor beáll a fagy, még várhatóan öten beköltöznek – mondta el portálunknak Székely Róbert. Felidézte, a tavaly tavasszal életbe léptetett korlátozások idején nem tudták kiengedni a szállóról a hajléktalanokat, sőt a munkatársak is kénytelenek voltak beköltözni kéthetes turnusokban.
„A bezártság nagyon megviselte őket, általában
– részletezte a menhely vezetője. Hozzátette, a járvány kitörése óta egyetlen lakójuk volt fertőzött, ám neki sem voltak súlyos tünetei.
Három idős és beteges hajléktalant sikerült öregek otthonában elhelyezni, miután hosszas utánajárással beszerezték a dokumentumokat, hogy betegnyugdíjt, nyugdíjt kaphassanak.

Tájékoztató bemutatót szervezett a Romániai Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi fiókszervezete az Őrkő-negyedben élő romák körében. A koronavírus terjedésének megelőzéséről és az oltás fontosságáról beszéltek, egészségügyi csomagokat osztottak.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
szóljon hozzá!