
Fotó: Kézdivásárhelyi Waldorf-közösség
Ringatóval kezdődik, majd táncházzal zárják szombaton a Waldorf-közösség által szervezett adventi bazárt. A vásáron kívül műhelymunkára is hívják az érdeklődőket, ahol a résztvevőknek lehetőségük lesz megismerkedni a pedagógusokkal és a szülőkkel.
2024. november 29., 15:512024. november 29., 15:51
2024. november 29., 15:522024. november 29., 15:52
A tavalyi sikerélmény után idén ismét megszervezik adventi bazárjukat a kézdivásárhelyi Waldorf-közösség tagjai a Borudvarban és a Pajtában. Aki betér, kézműves termékekből válogathat, műhelymunkákon vehet részt, megismerkedhet a pedagógusokkal és szülőkkel vagy ringató foglalkozáson és táncházon is részt vehet Danhauser Rebekával.
A vásáron 11—18 óra között várják a waldorfos gyerekek, szülők és számos helyi kézművest is az érdeklődőket. Lehetőség lesz Doterra olajokból készült termékeket, kenőcsöket, mézeket, ékszereket, kerámiákat, háziszappanokat, gyógynövényeket és gravírozott ajándéktárgyakat is vásárolni.
Az asztalunkon jelen lesznek mások felajánlott árucikkjei is. Továbbá szerettünk volna teret biztosítani helyi termelőknek, akiktől nem kértünk asztaldíjat, de a nap végén, a bevételükből adományozhatnak közösségünknek – mondta el Jova-Turóczi Anita, szülő és szervező.
Fotó: Kézdivásárhelyi Waldorf-közösség
Az eladott áruk bevételét és a műhelymunkákra adott adományösszeget a két óvodás csoport és a két iskolás osztály gyerekeinek alkotótevékenységeihez szükséges fogyóanyagok, eszközök beszerzésére fordítják, valamint abból fedezik a 2024—2025-ös tanév ünnepeit, programjait.
Az adventi koszorú készítő, kötényvarró és mézespogácsa díszítős workshopokra adományokat várnak, cserébe azonban minden hozzávalót biztosítanak. Ezekhez csatlakozni 12—16 óra között lehet.
– tette hozzá Jova-Turóczi.
A szülők és szervezők részéről elmondta, hogy a bazár megszervezése számukra egy tökéletes lehetőség az ismerkedéshez, közösségépítéshez. Az esemény által szeretnének nyitni azok felé, akiknek gyerekeik nemsokára óvodába, iskolába kerülnek, és szeretnék a Waldorf pedagógiát választani. Az esemény beszélgetésre, pedagógusokkal való ismerkedésre is lehetőséget ad. A napot végül táncház zárja, Danhauser Rebeka vezetésével, a talpalávalót pedig Ábri László és Danhauser Pál biztosítják.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerdán 5,1004 lej/euró hivatalos árfolyamot jelentett be, ez pedig az első alkalom az elmúlt egy évben, hogy az európai valuta átlépte az 5,1 lejes pszichológiai küszöböt.
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra – közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
Első házként elfogadta szerdán a szenátus azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a középiskolák számára, hogy igazgatótanácsi döntéssel betiltsák a mobiltelefonok használatát az iskolában.
Belép a román piacra a Normal dán kiskereskedelmi vállalat – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál információ alapján.
Az alkotmánybíróság szerdai döntése szerint sérti az alkotmányt az a törvénytervezet, amely szerint a romániai kluboknak a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük a 2026–2027-es szezontól.
Április 29-én elhunyt Czegő Zoltán (1938–2026) költő, író, újságíró – közölte a szerző halálhírét a Magyar Írószövetség. A több elismerést kapott szerző számos verseskötete, elbeszélése, novellája, regénye és publicisztikája jelent meg.
Az alkotmánybíróság szerdán közölte, hogy helyt adott a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványának és alkotmányellenesnek nyilvánította a közszolgálati televízió és rádió vezetőtanácsi tagjainak kinevezéséről szóló parlamenti határozatokat.
Nagy mennyiségű szemetet dobott ki a csíkszeredai Suta-tó mellett, ötvenezer lejes bírságot kapott érte egy helyi cég, amelyet nemrég sikerült azonosítania a Csíkszeredai Helyi Rendőrségnek.
A gyimesbükki Fejér Sándor joggal nevezhette magát a sors kegyeltjének, hiszen a csodával határos módon maradt életben a Bilibók-tetőn, s került messzi földre. Idegenből hazaküldött levelei a szülőföldszeretet szépirodalmi igényű megnyilvánulásai.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, meggyőződése, hogy Románia a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása után is megőrzi Nyugat-barát irányvonalát.
szóljon hozzá!