
A brassói aquaparkba szeretnék ezúttal is elvinni a háromszéki elhelyezési otthonokban élő gyermekeket a Mézeskalács Varázslat Gyűjtés nevű akció révén. A cégek, vállalkozók már összefogtak, most rajtunk a sor, hogy adományozzunk!
2024. november 28., 08:202024. november 28., 08:20
2024. november 28., 16:462024. november 28., 16:46
A kezdeményezéshez eddig huszonkét cég csatlakozott, amelyeknek tulajdonosai vállalták, hogy december 2—20. között mézeskaláccsal kínálják meg a hozzájuk betérő kuncsaftokat, akiktől cserébe pénzadományt fogadnak el.
A civil jótékonysági kezdeményezést tavaly indította el először Dóczé Zsuzsanna, a Rudas Beauty Kozmetika tulajdonosa, és mivel hatalmas sikert aratott, így nem volt kérdés számára, hogy idén is segítségül hívja a környékbeli cégtulajdonosokat és vállalkozókat.
„Tavaly azzal a céllal indítottam el az akciót, hogy a kézdivásárhelyi Borosnyay Kamilla Elhelyezési Központban élő gyermekeket gazdagítsuk élménnyel. Azonban a vártnál több pénzt sikerült összegyűjtenünk, így más otthonokban élőket is sikerült megajándékoznunk. Ebben az évben éppen ezért nem egy intézményt neveztem meg, hanem majd a begyűlt összegtől függően döntünk arról, hogy hány gyermeket tudunk meglepni, mely otthonoknak tudunk ily formán ajándékot adni karácsonyra” – emelte ki a főszervező.
Akik támogatni szeretnék a kezdeményezést, és annak kapcsán az otthonokban élő gyermekeket, a következő cégeknél és vállalkozóknál kereshetik a finomságokat, valamint az adománydobozokat: Beauty & Balance Center, Alexa Cirstian, Tip Top Kids Shop, Secuiana, Pál Kata közjegyző iroda, Fiona szalon, Bambi Napköziotthon, PILLER STUDIO Srl, Szöszy Szalon, Profi Rádió, Dok Animal, Full Auto Center, Madalina Kartis, Mátyás Pakó Zsuzsa, Napsugár Réka, Szabó Emese, Robo’s Garage, Játékvár játék- és kézművesbolt, Skin Spirit Studio, Cafe Jazz, Nexxon Kézdivásárhely és Sepsiszentgyörgy, Rudas Beauty Kozmetika.
A kis házikókat, amelyekben az adományokat fogják gyűjteni a vállalkozók, a KreaKids Stúdió gyermekei készítik.
„Az oktatók mondták, a gyerekek nagyon lelkesek, minél szebb házikókat szeretnének elkészíteni, hogy minél többen adományozzanak. Valahol ezt is szerettem volna elérni, hogy a legkisebbektől kezdve az idősekig minden korosztályt mozgósítani tudjak az akcióval. Öröm hallani az ilyen visszajelzéseket. A Bambi Napköziotthonban tanuló kicsik is mindig izgatottan készítik a mézeskalácsokat, hogy más gyerekeknek segíteni tudjanak.
– emelte ki Dóczé.
További cégek jelentkezését is várják még december első hetében, de aki szponzorpénzzel segítene, annak a Zabolai Nőszervezetnek köszönhetően van erre lehetősége. Érdeklődni Dóczé Zsuzsannánál, a docze.zsuzsanna@gmail.com email címen, vagy a 0738-510486-os telefonszámon lehet.
A Székely Hadosztály a bátorság, a helytállás, az összefogás jelképe – hangsúlyozta a Magyarságkutató Intézet főigazgatója azon hétfői pódiumbeszélgetésen, amely a székely katonák 1918–1919-es szerepvállalásáról szólt.
Befejeződött az idei egységes mezőgazdasági támogatások előlegeinek az utalása a gazdák számlájára. Hargita megyében az igénylők többsége megkapta az előlegeket – napokon belül elkezdik utalni számukra a mezőgazdasági támogatások teljes összegét is.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
szóljon hozzá!