
Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/ Taierling Johann
Bizonyos feltételekkel felére csökkentik a gazdasági tevékenységre használt vagy bérbe adott épületek idei ingatlanadóját Kézdivásárhelyen.
2020. július 01., 20:372020. július 01., 20:37
2020. július 01., 21:302020. július 01., 21:30
A városháza tájékoztatása szerint az adókedvezménnyel a magán és jogi személyek is élhetnek. Abban az esetben jogosultak a kedvezményre, ha az épületben működő cég – tulajdonos vagy bérlő –
Ha az ingatlan magánszemély tulajdonában van, de gazdasági tevékenységre használják, igazolni kell, hogy a rendkívüli állapot alatt legalább felére csökkentette a bérleti díjat, a tulajdon legalább 50 százaléka kihasználatlan maradt, mert a járvány miatt bevezetett korlátozások értelmében kötelesek voltak teljesen vagy részben megszakítani a gazdasági tevékenységet.
Az épületadó- és illetékmentességi kérelmeket legkésőbb szeptember 15-ig kell benyújtani a városháza adóügyi irodájába – tájékoztatott az önkormányzat.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!