
Online ügyintézést szorgalmaznak a városházán
Fotó: Erdély Bálint Előd
Székelyudvarhely közintézményeibe, az országosan megállapított szabályok értelmében, hétfőtől csak zöldigazolvánnyal, esetenként érvényes negatív gyors- vagy PCR-teszt felmutatásával lehet bejutni. Ez érezhetően befolyásolja a kulturális intézmények működését, valamint a polgármesteri hivatalban végzendő ügyintézések menetét is.
2021. október 27., 13:472021. október 27., 13:47
2021. október 27., 15:032021. október 27., 15:03
Sokakban fölmerül a kérdés, hogy adókat, illetékeket, bírságokat hogyan fizethetnek személyesen, ha nincsenek beoltva koronavírus ellen. Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy – a pénteken megjelent kormányhatározat vonatkozó utasításai értelmében – van lehetőség kifizetések intézésére fizikai jelenléttel is azok számára, akik nem rendelkeznek oltási igazolással.

Íme összefoglalva, hogy milyen korlátozásokra számíthatunk hétfőtől. A kormánya elfogadta az erre vonatkozó határozatot, miután az Országos Vészhelyzeti Bizottságnál meghozták a szakmai és „más szempontokat is figyelembe vevő” döntéseket.
A Bethlen-negyedi pénztárt jelölték ki erre a célra (Kisköved u. 9. szám), ennek ugyanis közvetlen bejárata van az utcáról, így megfelel a kitételnek. A városháza pénztárába viszont kizárólag zöldigazolvánnyal lehet bejutni.
Zöldigazolvány vagy negatív teszt kell a lakosság-nyilvántartó irodához, valamint polgári esküvők lebonyolítása esetén– tette hozzá a sajtóreferens.
A városi könyvtában betűről betűre betartják a törvényben foglaltakat, tudtuk meg Szőcs Endre igazgatótól. Az általa vezetett intézménybe hétfőtől kizárólag érvényes zöldigazolvánnyal lehet bejutni. A kikölcsönzött könyvek visszajuttatására van megoldás az oltással nem rendelkezőknek is, mivel vonalkódos rendszerrel történik a kölcsönzés, előzetes egyeztetés alapján a bejáratnál átveszi azokat valaki. Újabbak kikérésére viszont nincs lehetőségük azoknak, akik nem rendelkeznek megfelelő igazolással.
Egyre több helyen jelenik meg a zöldigazolvány felmutatásáról szóló plakát Székelyudvarhelyen is
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kérdésünkre, hogy – sepsiszentgyörgyi mintára – van-e lehetőség oltatlanoknak egy külön bejáratnál, előzetesen kikért könyvet átvenni, Szőcs Endre határozottan fogalmazott:
Hozzátette, „szeretettel várunk mindenkit; aki még nem oltatta be magát, az tegye meg, és akkor jöhet”. Az általa vezetett intézményben dolgozó tizenhat személyből kettő beteg jelenleg (egyikük oltott), illetve egy bedolgozó is van, aki még nincs beoltva, viszont átesett a betegségen – tette hozzá Szőcs Endre.
Hasonló a helyzet a Haáz Rezső Múzeumnál is. Miklós Zoltántól, az intézmény vezetőjétől megtudtuk, hogy múlt héten kísérleti jelleggel már bevezették ezt a szabályt, volt, akinek nem volt érvényes zöldigazolványa. „Az ilyen személyek
Ami viszont nagy fejfájást okoz majd, az a diákok csoportos múzeumlátogatása – folytatta az igazgató –, nagy kérdés, hogyan lehet majd azt megoldani, amint újraindul az oktatás.
Ugyanez a kérdés merül fel a Tomcsa Sándor Színház esetében is, ahol az alkalmazottak átoltottsága nyolcvan százalék fölötti. Jelenleg vakáció van, szünetelnek a diákbérletes előadások, tudtuk meg Nagy Pál igazgatótól. Előadások egyébként a nézőtér kapacitásának harmincszázalékos kihasználtsága mellett tarthatók,
A diákbérletes előadások a vakáció idején szünetelnek, ám arról, hogy utána folytatódnak-e, még nem lehet tudni, „várunk, mert olyan gyakran változnak a szabályok, hogy majd inkább akkor reagálunk, amikor tudjuk, mi van” – mondta Nagy Pál. Valószínűnek tartja, hogy a diákelőadások nagy részét jövő tavaszra ütemezik át.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2 hozzászólás