
Fotó: Pinti Attila
A Voces-ProArt Kulturális Egyesület szervezésében július 5-én, kedden 17.30 és 20 órától a sepsiszentgyörgyi és csíkszeredai zenészekből alakult Slang Gospel Band együttes adománygyűjtő koncertet tart A zene legyőzi a rákot címmel a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban. Az adományokból begyűlt összeget Cserkész Adalbert – Jimmy kezelési költségeinek fedezésére fordítják.
2022. július 04., 19:262022. július 04., 19:26
A kiváló sepsiszentgyörgyi zenészt 2019-ben diagnosztizálták vastagbéldaganattal, a sikeres műtét és a kemoterápiás kezelés ellenére idén januárjában áttétet fedeztek fel a tüdőn. Az újabb műtét után jelenleg kemoterápiás kezelés alatt áll, de a magyarországi Oncompass Medicine Precíziós onkológiai program vizsgálatainak eredményeként személyre szabott kezelésben részesülhet. A kezelés havi költsége 4400 euró, ennek előteremtésében szeretnének segíteni zenésztársai az adománygyűjtő koncertekkel. A koncert előtt dr. Banki Endre operatív igazgató és Miklós Magdolna ismertetik a precíziós onkológiai programot, hogy minél több emberhez eljusson ez a lehetőség.
A Slang Gospel Band nevű együttes márciusban alakult, a Szent György Napokon már tartottak egy rövid bemutatkozó koncertet. Az együttes célja adománygyűjtő segélykoncerteteket tartani, hogy anyagi támogatással és a zene gyógyító erejével segítsenek a betegségben szenvedőknek. Az együttes tagjai: Bene Zoltán – billentyűk, Ferenczi Tihamér – zongora, Gáspár Álmos – gitár, Kerezsi Csongor – basszusgitár, Cserkész Adalbert (Jimmy) – dobok, Luiza Zan énekesnő és a 16 tagú Snaps és Voces kórus.
A koncertekre a belépés ingyenes, a helyek száma viszont korlátozott. Ülőhelyet a sepsiszentgyörgyi központi jegyirodában lehet kiváltani, a szabadon maradt helyekre az előadások előtt, a helyszínen, a Tamási Áron Színházban is lehet ülőhelyet váltani. Akinek lehetősége van és szeretne adományozni, az megteheti majd a helyszínen kihelyezett urnákba, vagy bankos, esetleg revolutos utalással is:
• Cserkész Adalbert, revolut@cserke8phe, RO05 BREL0005 5084 9510 0100, IBAN: LT95 3250 0143 1148 1276, BIC: REVOLT2;
• Asociatia Culturala Voces-Proart, IBAN: RO87 BRDE 150S V217 5500 1500, SWIFT Code BRDEROBU,
• PayPal: https://www.paypal.me/csadalbert.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
szóljon hozzá!