
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A veszélyes és agresszív kutyák tartására vonatkozó jogszabályok betartását vizsgálják Kovászna megyében április és június között – tájékoztat a rendőrség.
2022. április 19., 14:542022. április 19., 14:54
Az akcióban, amelynek célja, hogy megelőzzék a támadásokat és szavatolják az emberek biztonságát, a városi rendőrségek és a vidéki rendőrőrsök munkatársai is részt vesznek. A vonatkozó jogszabályok
A veszélyes fajtákat két kategóriába sorolják; az elsőbe tartoznak a harcra és támadásra kitenyésztett ebek, mint például a pitbull vagy a bandog, illetve ezek keverékei. A kettes veszélyességi kategóriába sorolja a jogszabály többek között a bullterrier, az amerikai Staffordshire-terrier, a rottweiller, a nápolyi masztiff, a kaukázusi juhász vagy a cane corso fajtákat, illetve ezek keverékeit.
Agresszív az a kutya, amely köz- vagy magánterületen emberre vagy háziállatra támad, anélkül hogy provokálnák, illetve minden kutyaviadalon résztvevő vagy erre idomított eb.
az első kategóriába tartozó fajták tenyésztése engedélyköteles. Ha egy veszélyesnek minősülő kutya eltűnik, elpusztul vagy eladják, 48 órán belül jelenteni kell a rendőrségen. Az ingatlan bejáratánál, ahol a kutyát tartják, kötelező jól látható helyre kitenni a „veszélyes kutya” feliratot.
Legutóbb három évvel ezelőtt ellenőriztek Háromszéken veszélyeskutya-tartókat, akkor 378 ebtartónál vizsgálták, hogy betartják-e az előírásokat. Amint arról beszámoltunk, februárban Sepsiszentgyörgyön egy iskolából hazatérő tízéves gyermeket marcangoltak meg a rátámadó kutyák, a kisfiú azóta a brassói kórházban tucatnyi műtéten esett át. A férfi, aki rátalált a sérült gyerekre, a közelben nyolc veszélyesnek minősülő kutyát tart, ám azt állította, az ebek nem juthattak ki az udvarról. A hatóságok a férfit hatvannapos bírósági felügyelet alá helyezték, a kutyákat menhelyre szállították további kivizsgálásra.

Életveszélyesen megsérült egy tízéves sepsiszentgyörgyi gyerek, akit kutyák támadtak meg az iskolából hazafelé menet. A gyereket a brassói kórházban kezelik, 50 napon túl gyógyuló sérülései vannak.

Házi őrizetben van a sepsiszentgyörgyi férfi, akinek kutyái megtámadtak és életveszélyesen megsebesítettek egy tízéves gyereket.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!