
Kényszerhelyzetbe került a Gyergyószentmiklósi Sportiskola vezetősége, a városi sportklub ügykezelésébe kell adniuk a sportcsarnokot
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi Városi Sportklubhoz kerül át a Basilides Tibor Sportcsarnok. Erről egy tanácsi határozattal dönt az elkövetkezőkben az gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület, miután a Gyergyószentmiklósi Sportiskola vezetősége az elszabadult energiaárak miatt kénytelen lemondani a csarnok működtetéséről.
2022. augusztus 10., 17:402022. augusztus 10., 17:40
A Gyergyószentmiklósi Sportiskola vezetősége július 26-án keltezett, a városvezetés és az önkormányzati testületnek címzett levelében kéri, hogy 2022. augusztus 1-től a város vegye vissza a Sportiskolától a Basilides Tibor Sportcsarnok működtetését.
A téma kapcsán, a hogyan továbbról most megkérdeztük Csergő Tibor András gyergyószentmiklósi polgármestert.
„A sportiskola ügye tavasz óta terítéken van. Erről azt kell tudni, az energiaárak elszabadulása miatt a Sportiskola vezetősége nem tudja biztosítani a csarnok fenntartását – amit 2008 óta végez –, mert
Kérésüket mi tudomásul vettük, és a következő tanácsülésen a tervek szerint átadjuk a Városi Sport Klub adminisztrálásába, hogy a Basilides Sportcsarnok továbbra is tudjon működni.
– tisztázta a polgármester.
Jánosi István, a Gyergyószentmiklósi Sportiskola igazgatóját is kerestük, aki azt nyilatkozta, még 2021 novemberében, amikor értesültek róla, hogy az energiaárak gyakorlatilag megduplázódnak, egyeztetett Csergő Tibor polgármesterrel a folytatásról. Akkor a városvezető azt ígérte, hogy a csarnok fenntarthatósága biztosítva lesz.
– adott magyarázatot a döntés hátteréről. Az igazgató egyúttal jelezte, a sportlétesítmény működtetésére a legtöbb önkormányzati képviselő is támogató hozzáállásáról biztosította, azonban az energiaárak emelkedéséből származó többletkiadásra támogatás-kiegészítést nem kaptak a várostól, így kénytelenek voltak lemondani a Basidides Tibor sportcsarnok működtetésétől.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
Szerdán folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvi kommunikációs készségeinek a felmérésével.
szóljon hozzá!