
Kényszerhelyzetbe került a Gyergyószentmiklósi Sportiskola vezetősége, a városi sportklub ügykezelésébe kell adniuk a sportcsarnokot
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi Városi Sportklubhoz kerül át a Basilides Tibor Sportcsarnok. Erről egy tanácsi határozattal dönt az elkövetkezőkben az gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület, miután a Gyergyószentmiklósi Sportiskola vezetősége az elszabadult energiaárak miatt kénytelen lemondani a csarnok működtetéséről.
2022. augusztus 10., 17:402022. augusztus 10., 17:40
A Gyergyószentmiklósi Sportiskola vezetősége július 26-án keltezett, a városvezetés és az önkormányzati testületnek címzett levelében kéri, hogy 2022. augusztus 1-től a város vegye vissza a Sportiskolától a Basilides Tibor Sportcsarnok működtetését.
A téma kapcsán, a hogyan továbbról most megkérdeztük Csergő Tibor András gyergyószentmiklósi polgármestert.
„A sportiskola ügye tavasz óta terítéken van. Erről azt kell tudni, az energiaárak elszabadulása miatt a Sportiskola vezetősége nem tudja biztosítani a csarnok fenntartását – amit 2008 óta végez –, mert
Kérésüket mi tudomásul vettük, és a következő tanácsülésen a tervek szerint átadjuk a Városi Sport Klub adminisztrálásába, hogy a Basilides Sportcsarnok továbbra is tudjon működni.
– tisztázta a polgármester.
Jánosi István, a Gyergyószentmiklósi Sportiskola igazgatóját is kerestük, aki azt nyilatkozta, még 2021 novemberében, amikor értesültek róla, hogy az energiaárak gyakorlatilag megduplázódnak, egyeztetett Csergő Tibor polgármesterrel a folytatásról. Akkor a városvezető azt ígérte, hogy a csarnok fenntarthatósága biztosítva lesz.
– adott magyarázatot a döntés hátteréről. Az igazgató egyúttal jelezte, a sportlétesítmény működtetésére a legtöbb önkormányzati képviselő is támogató hozzáállásáról biztosította, azonban az energiaárak emelkedéséből származó többletkiadásra támogatás-kiegészítést nem kaptak a várostól, így kénytelenek voltak lemondani a Basidides Tibor sportcsarnok működtetésétől.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Ha a Szent László-monda kerül szóba, akkor Gelencének mindenképp eszünkbe kell jutnia. Az orbaiszéki falu Árpád-kori temploma azonban más értékes freskókat is őriz, a közel hétszáz éves Alexandriai Szent Katalin-ciklust éppen most újítják fel.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!