
Fotó: Albert Eszter
Háromszáz diák részvételével zajlott a „Tisztítsuk meg környezetünket” elnevezésű szemétszedési program Gyergyóalfaluban. A Sövér Elek Iskolaközpont diákjai, tanáraik kíséretében csoportokra felosztva járták végig a falut, a település határain, a turisták által látogatott területeket, hogy az ott hátrahagyott szemetet összegyűjtsék.
2022. május 06., 17:412022. május 06., 17:41
2022. május 06., 19:112022. május 06., 19:11
A 2010-es évek elejére nyúlik vissza Gyergyóalfaluban ez a szemétszedő mozgalom, idén közel 300 diák részvételével zajlott a megmozdulás – számolt be Bege László Balázs, Gyergyóalfalu alpolgármestere. Az elöljáró elmondta: Gyergyóalfalu önkormányzata szervezi az akciót, partnerségben a Sövér Elek Iskolaközponttal, a Gyergyóalfalvi Közbirtokossággal, az Alfalvi Fiatalokért Egyesülettel, Sövér Elek Cserkészcsapattal, Gyergyóalfalvi Polgárőrséggel, valamint az állami rendőrséggel.
„IV-XII. osztályos tanulók vesznek részt a mai akcióban, valamint a kísérő tanárok és a Gyergyóalfalvi Közbirtokosság munkatársai, akik koordinálták a csapatokat. A polgármesteri hivatal alkalmazottai és néhány falubeli önkéntes is bekapcsolódott a hulladékgyűjtésbe.
– magyarázta az alpolgármester.
Fotó: Albert Eszter
A diákok gumikesztyűkkel, szemetes tasakokkal és nagy energiával vetették bele magukat a hulladékszedési akcióba, a szervezők pedig ebéddel fogadták a munkából visszatérőket az iskola udvarán.
Gyergyóalfalu alpolgármestere kihangsúlyozta, hogy az akciónak nevelő jellege is van, és úgy gondolja, hogy ezek a gyerekek, akik kivették részüket a hulladékgyűjtésből, biztosan nem fognak szemetelni.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Felhívással fordult szerdán a marosvásárhelyi magyarsághoz a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), arra kérve a közösség tagjait, hogy vegyenek részt a március 10-i, székely szabadság napi megemlékezésen és felvonuláson.
Sorin Grindeanu képviselőházi elnök az alsóház szerdai ülésén azt mondta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjének, Emanuel Ungureanunak, hogy többé nem engedi felszólalni a plénumban, ha nincs megfelelően felöltözve.
szóljon hozzá!