
Fotó: Bíró Blanka
Ez a mi hazánk, mi itt nem albérletben lakunk – hangoztatta a szónok csütörtökön Sepsiszentgyörgyön a román soviniszták által szervezett Trianon-ünnepségen, amin meglepően visszafogottan, csendőrök és rendőrök jelenlétében zajlott, és egyetlen magyarellenes jelszó sem hangzott el.
2020. június 04., 17:022020. június 04., 17:02
2020. június 04., 17:082020. június 04., 17:08
Másfél órán keresztül zengett a román hazafias dal és vers, majd a végén skandálták hosszasan, hogy „Trianon”, valamint azt, hogy „Éljen és virágozzék Moldva, Erdély és Havasalföld”.
A brassói Calea Neamului Egyesület felhívására mintegy százan gyűltek össze, a többség más megyéből érkezett, helyieket csak elvétve lehetett felfedezni köztük. A magyarellenes Kovászna, Hargita és Maros Megyei Civil Fórum helyi vezetői a rendezvény elején jelentek meg egy koszorúval, majd sietve távoztak, mert éppen egy konferencia zajlott a szervezésükben Trianon témával.
Fotó: Bíró Blanka
Beszédet csak Mihai Tîrnoveanu, az egyesület elnöke mondott, hangsúlyozva, hogy 80 éve először ünneplik a trianoni békeszerződés évfordulóját szabadtéren Sepsiszentgyörgyön, „Románia szívében”. Mint fogalmazott,
Arra biztatta ugyanakkor a sepsiszentgyörgyi románokat, ne hagyják magukat eltiporni, mert románok milliói támogatják őket.
Fotó: Bíró Blanka
Fotó: Bíró Blanka
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
Az RMDSZ törvényjavaslatot nyújtott be, amely szerint egy csökkentett összegű gyermekpénz mellé jelenléti ösztöndíjat vezetnének be – de csak azoknak, akik rendszeresen járnak óvodába vagy iskolába. A törvény egyik előterjesztőjével beszélgettünk.
Márciusban 6,1 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint februárban – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Jóváhagyta a kormány szerda esti ülésén a növénytermesztőknek és állattenyésztőknek járó átmeneti támogatások (ANT) keretösszegeiről szóló határozatot – közölte Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Elfogadta szerdai ülésén a kormány a 22 prefektus és 36 alprefektus tisztségből való felmentéséről szóló határozatokat – közölte Ioana Dogioiu kormányszóvivő. Az érintett prefektusok és alprefektusok lemondtak a tisztségükről.
A következő három évben több lépésben mintegy 14 ezerrel tervezik csökkenteni a kórházi ágyak számát. Az erről szóló határozatot szerdai ülésén fogadta el a kormány.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerdán 5,1004 lej/euró hivatalos árfolyamot jelentett be, ez pedig az első alkalom az elmúlt egy évben, hogy az európai valuta átlépte az 5,1 lejes pszichológiai küszöböt.
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra – közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
Első házként elfogadta szerdán a szenátus azt a törvénytervezetet, amely lehetővé teszi a középiskolák számára, hogy igazgatótanácsi döntéssel betiltsák a mobiltelefonok használatát az iskolában.
2 hozzászólás