
Kulcsár-Terza József. Fontosnak tartotta elmondani, hogy szégyenteljes volt a 15 évvel ezelőtti népszavazás
Tizenöt évvel ezelőtt, 2004. december 5-én zajlott a magyar állampolgárságról kiterjesztéséről szervezett népszavazás – emlékezetet Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő.
2019. december 05., 17:582019. december 05., 17:58
Az RMDSZ listáján parlamenti képviselői mandátumot szerzett MPP-s politikus szerint, azóta december 5-e a szégyen napja, mert akkor tagadta meg a határon túl élő magyarokat a Gyurcsány-kormány.
– fogalmaz a képviselő. Szerinte erre emlékezni és emlékeztetni kell, mert az akkori balliberális politikusok „ma is közöttünk járnak”, fontosabb nekik a román vagy szlovák politikusok támogatása, mint a saját nemzettársaik melletti kiállás. Üdvözli ugyanakkor, hogy 2010 óta a magyar kormány összetartozást erősítő építkezést folytat.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
Hatvanezer dollárral és kétezer euróval szándékozott elhagyni Romániát a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtérről Dohába tartva egy illető, anélkül hogy a pénzösszegeket bejelentette volna a vámnál.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
szóljon hozzá!