
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A pedagóguson múlik, hogyan motiválja diákjait az anyag elsajátítására annak tükrében, hogy nemrég eltörölték a félévi dolgozatokat az iskolákban.
2020. november 16., 13:122020. november 16., 13:12
Monica Anisie tanügyminiszter nemrég jelentette be, hogy az idei tanévben
A miniszter úgy véli, a félév folyamán zajló folyamatos munka értékelésével, a tanárok jobban tudják majd motiválni a diákokat a kialakult helyzetben való tanulásra.
Fodor Orsolya, a Marosvásárhelyi Református Kollégium magyar nyelv- és irodalom tanára egyetért ezzel a változtatással. Szerinte az adott helyzetben teljesen természetes, hogy nem kell félévi dolgozatot írniuk a diákoknak, a tanulást viszont nem segíti a kialakult helyzet.
– osztotta meg velünk véleményét a marosvásárhelyi tanár.
Tapasztalatai azt mutatják, hogy legtöbbször csak a büntetéstől való félelem miatt dolgoznak a diákok, mert szerinte szinte minden diák arra panaszkodik, hogy fáradtak, nagyon sokszor túlterheltek, és nincs semmilyen motivációjuk a tanulásra és a munkára.
Úgy kell motiválni őket, hogy tudatosítsák: nem szankciót kapnak, hanem a hatékonyságukat próbáljuk segíteni – tette hozzá Fodor Orsolya.
Debreczeni Boglárka
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
Április 16-án éjfélkor lezárult a Szülőföldön Magyarul Program idei kérelembenyújtási időszaka, amely során összesen 229 339 támogatási igénylést regisztráltak – derül ki a program gyorsjelentéséből.
Minisztereinek lemondását követően az alkotmánybírósághoz készül fordulni a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormány helyzetének tisztázására.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
szóljon hozzá!