
Benedek Zakariás. Befutó helyet kap, ezúttal a háromszéki RMDSZ listáján. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Szerdán leadták jelölési dokumentációjukat az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének szenátor- és képviselőjelöltjei a Kovászna Megyei Választási Bizottságnál.
2020. október 21., 18:062020. október 21., 18:06
A szenátorjelöltek listáját Fejér László Ödön vezeti, második helyen Benkő Erika, harmadik helyen Molnár János, negyedik helyen pedig Jánó Mihály szerepel. A képviselőjelöltek listájának első helyén Miklós Zoltán áll, őt követi Könczei Csaba, valamint Benedek Zakariás a szórvány képviseletében. A további jelöltek: Gál Károly, Haszmann D. Orsolya és Kelemen Szilárd.
A jelöléssel kapcsolatban Tamás Sándor, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke kifejtette: cél az erős magyar képviselet biztosítása a parlamentben. Ebben pedig a szórványban élők is jelentős szerepet vállalnak, hiszen az ország magyar lakosságának közel 25 százaléka él szórványban. Az RMDSZ 2012-ben és 2016-ban is parlamenti képviseletet biztosított a szórványban élő magyar közösségeknek.
– mondta el Tamás Sándor.
„Nekünk, székelyeknek külön önbizalmat ad az, hogy tudjuk, van annyi erőnk, hogy a szórványmagyarokat segíteni tudjuk azzal, hogy biztosítunk számukra egy helyet Románia parlamentjében” – fogalmazta meg Antal Árpád az RMDSZ sepsiszentgyörgyi elnöke. Benedek Zakariás jelenleg is alsóházi képviselő, a 2016-2020-as parlamenti mandátumban az Hargita megyei RMDSZ biztosított befutó helyet számára.
Benedek Zakariás megköszönte a háromszéki RMDSZ-nek, hogy támogatja a romániai magyar szórványt, mint mondta „így Székelyföld is hathatósan hozzájárulhat ahhoz, hogy a politikum kiemelt figyelmet fordítson a tömbmagyarság védőbástyáinak számító szórványvidéken élőkre, és megoldást kínáljon az ő mindennapi problémáikra”.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
1 hozzászólás