
Egyre több fiatal cukorbeteg fordul a háromszéki egyesülethez
Fotó: Farkas Orsolya
Több mint két évtizede adnak teret a diabétesszel küzdő gyerekeknek és családjaiknak a Cuki-tábor szervezői, a Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesületének tagjai. A Benedekmezőn szervezendő táborba visszavárják a régi ismerősöket, de az újaknak is lehetőségük van még jelentkezni az augusztus 4-11. között zajló, színes programokkal teli táborba.
2024. május 24., 09:212024. május 24., 09:21
Idén huszonharmadik alkalommal lehet jelentkezni az augusztusi Cuki-táborba, ahova gyerekeket és szüleiket is várják családias hangulatú foglalkozásokra, tapasztalatcserére és tanácsadásra. A Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesületének elnöke, Dobolyi László kérdésünkre elmondta:
Évente nagyjából 40-60 személy látogat el a Benedekmezői táborba.
Tavaly is központi szerepet játszott a mozgás
Fotó: Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesülete
Rendszeresen van új beteg
Dobolyi László maga is 28 éve cukorbeteg, és ez meghatározza azt is, ahogyan az egyesületet vezeti, hiszen
Mint mondta, az általa vezetett szervezethez rendszerint fordulnak újonnan diagnosztizáltak, jelentős többségben gyerekek, a cukorbetegek száma tehát tapasztalata szerint sokkal inkább mutat növekedést, mint csökkenést. Éppen ezért tárt karokkal várják azokat, akik számára új fejezetet nyitott a betegség, nehézséget jelent tájékozódni a témában, mert
Az elnök szerint szakemberek, köztük orvos és ápoló is rendelkezésére áll azoknak, akik az egyesülethez fordulnak, ők ugyanis támpontokat adhatnak a kezelés terén, például a vércukorszintmérés, inzulinadagolás, táplálkozás kérdésében. „A nyitottságon múlik minden.
– fejtette ki Dobolyi László.
Albert András szemészeti szűrővizsgálatot is tartott korábban
Fotó: Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesülete
Baráti hangulat, kötöttségek nélkül
A tábor az egyik helyszíne az ilyesféle találkozásnak, méghozzá barátságos környezetben, Benedek-mezőn. Dobolyi László szerint az idei esemény különlegessége, hogy
„A kicsiknek külön foglalkozást szervezünk. Már több éve nagy hangsúlyt fektetünk a fejlesztő lovas programoknak, erre idén is lehet számítani. A szülőknek agyagozást, kerámiakészítést tervezünk” – magyarázta a szervező. Kihangsúlyozta:
A lovas programok nagyon népszerűek a gyerekek körében
Fotó: Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesülete
„Volt olyan gyermek, aki évek óta, minden alkalommal visszatért, most már ő segít nekünk a szervezésben” – fogalmazott, ezzel is alátámasztva, hogy olyan társaságot sikerült összehozni az évek alatt, ahova minden érintett szívesen csatlakozik.
Arra biztat minden cukorbeteg gyermeket és szüleiket, hogy bátran kérdezzenek, kérjenek segítséget, és jelentkezzenek a „cuki-táborba”, hiszen
Érdeklődni, csatlakozni Dobolyi Lászlónál a +40722-617 626-os telefonszámon, vagy az egyesület egyesület Facebook-oldalán lehet.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
szóljon hozzá!