
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A sepsiszentgyörgyiek több mint 75 százaléka június 30-áig befizette az egész éves terület és épület utáni adóját. A gépjárműadót 62 százalék fizette be a városkasszába.
2020. július 08., 19:472020. július 08., 19:47
A közpénzügyi igazgatóság kimutatása szerint a magánszemélyek lelkiismeretesebben adóztak, 76,21 százalék fizette be az épületadót, 77,31 százalék a területadót, míg 62,38 százalék a járműre kirótt adókötelezettséget. A jogi személyek az épületek utáni adók 63,14 százalékát, a területek utáni adók 60,22 százalékát, míg a járművek utáni adók 58,62 százalékát fizették be.
A koronavírus-járvány miatt az első félélévi adók befizetésének határidejét június 30-áig hosszabbították meg, aki eddig az időpontig befizette az éves adóterhét, 9 százalékos kedvezményben részesült. A második félévi adók és illetékek kifizetésének határideje szeptember 30. A határidő után késedelmi kamatot számolnak, az adó összege havonta 1 százalékkal növekszik. A késedelmi kamat számítása a lejárati határidőt követő naptól a hátralék kifizetésének napjáig tart. Az önkormányzat felhívja a figyelmet, hogy ettől idéntől a ghiseul.ro felület a jogi személyek számára is elérhető, az online felületen az adók, illetékek és büntetések befizethetők.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!